Ma a Jegesmedvék otthonában játssza Csapatunk az idei szezonbeli második mérkőzését
2021-09-19
Ma 19:00-tól a FTC-Telekom ellen lépnek jégre a mieink
2021-09-24

DVTK Jegesmedvék – MAC HKB Újbuda 2:5

Kedves szurkolóink, jó izgalmas meccset láthattunk ma este. 😍
Az első harmad második fele is gólgazdagra sikerült, tizenkét perc elteltével Tóth Gergely szerezte meg a MAC HKB első gólját egy emberelőnyös támadás végén, a gólpasszt Marc Stevens jegyezte, majd alig két perc elteltével Gooch is betalált. (0:2)
Nem sokon múlt, hogy magabiztos előnnyel vonuljunk le a szünetben, de Galanisz tett róla, hogy ne legyünk nyugodtak, bő fél perccel a harmad vége előtt emberhátrányból tudott szépíteni. (1:2)
A következő játékrészben a hazaiak alakítottak ki több helyzetet, de hiába: Bálizs Bence eszén nem tudtak túljárni.
A MAC HKB még egy hosszú, kettős emberhátrányos helyzetbe is került, de Brunya bravúrjainak köszönhetően nem tudtak egyenlíteni vendéglátóink. Két és fél perccel a harmad vége előtt ráadásul sikerült növelni is az előnyt, négy-a-négy elleni helyzetben Scott Macaulay középre lőtt korongjából Schlekmann Márk adott kötényt a miskolci kapusnak. (1:3)
A záró harmadban Szabad Kevin egy elég csúnya ütközés miatt öt perc + végleges kiállítást kapott, a szenvedő fél Csollák Márkó volt.
A hosszú előnyt sajnos nem sikerült kihasználni a mieinknek, bár Stevens lőtt egy nagy kapuvasat, de a többi próbálkozást Duschek védte. A nyolcadik percben aztán szépített Galajda közelről, majd tovább nyomott a DVTK, nálunk ismét Marc Stevens került helyzetbe, de az utolsó öt percet nagyon próbálta megnyomni a Jegesmedvék csapata, egy kiharcolt kiállítás után újra Bálizsnak kellett nagyokat védenie. Két és fél perccel a mérkőzés vége előtt Trevor Gooch tört be és egy szép testcsel után belőtte a mai második gólját. (2:4)
Kapásból utána a Jegesmedvék is gólt sz
ereztek egy gólt, de ezt a játékvezetők nem adták meg, mivel Ritó korcsolyájáról került a hálóba a korong, egy rúgómozdulat következtében.
A kegyelemdöfést Sleki üreskapus gólja adta meg az utolsó percben, amivel beállítottuk a végeredményt. (2:5)
Izgalmas, brusztos meccset láthatunk ma is, gratulálunk a Csapatnak, szép volt srácok! ❤️🏒🥅
Fotó: Rasi Richárd, DVTK Jegesmedvék