Ma Magyar Kupa visszavágóra kerül sor Miskolcon
2021-11-30
Ma a Brassó érkezik a Tüskecsarnokba
2021-12-03

DVTK Jegesmedvék- MAC HKB Újbuda: 1-2

Nem hozott akkora gólzáport a Magyar Kupa visszavágója mint az első mérkőzés, az első harmadban nem is esett gól, egy-egy nagyobb helyzettől eltekintve a védelmek domináltak.
A harmad végén emberelőnybe kerültünk, de nem sikerült kihasználni. (0-0)
A második játékrészben eleinte pontatlan volt a játék, sok volt a tilos felszabadítás és az eladott korong mindkét oldalon, a csapatok a fizikaibb hokira váltottak, több ütközést láthattunk.
A 15. percben Marc Stevens húzott meg egy szép cselt az alapvonalnál, majd a kapu elé kerülve mattolta Duscheket, megszerezve ezzel a mérkőzés első gólját. A Jegesmedvék több nagy lövést is megeresztettek válaszképpen, de Bálizs Bence nagy formában védett és mindent hatástalanított. (0-1)
A harmadik harmadban egyre inkább nyomott a MAC HKB, hajtottak a fiúk a második gólért, és a 6. percben siker koronázta erőfeszítéseinket, Stevens lőtt nagyot, a kipattanót pedig Djumic szedte össze, majd a kaput megkerülve visszahúzta a pakkot a hálóba. (0-2)
A következő percekben lett volna esélyünk megtörni a hazai gárdát, rengeteg nagy lövéssel szorítottuk be ellenfelünket, de Duschek mindent kivédett.
Kiharcoltunk egy emberelőnyt is, de ezt nem sikerült gólra váltani, a 11. percben pedig szépített (valamint összesítésben ismét megszerezte a vezetést) a Miskolc, Kiss Roland egy lövőcsel után lopta a távolságot és egy bombagólt lőtt a hosszú alsóba.
Hét percen belül voltunk, mikor megszületett a mérkőzés első MAC HKB kiállítása, de hiába nyomtak a hazaiak, nem sikerült újabb gól szerezniük, majd két és fél perccel a mérkőzés vége előtt Kangyal Balázs időt kért, fél perccel később pedig lehozta Brunyát.
Beszorítottuk a hazai csapatot, Gooch és Dansereau is nagyokat lőttek, de a végeredmény nem változott, bár a mai mérkőzést megnyerte a MAC HKB, de a DVTK jutott tovább összesített gólkülönbséggel. (1-2)
Fotó: DVTK Jegesmedvék