Dunaújvárosi Acélbikák-MAC HKB Újbuda 17:00
2020-10-24
Kangyal Balázs így értékelte a mai mérkőzést
2020-10-24

Dunaújvárosi Acélbikák-MAC HKB Újbuda: 4-5

Hatalmas iramban indult a mérkőzés, már a 25. másodpercben meg is szereztük a vezetést Nagy Krisztián villámgyors góljával.
Ezt követte a negyedik percben Dóczi Zsombor emberelőnyös, kékvonalas bombagólja, mellyel 0-2-re növelte a MAC HKB előnyét.
Az Acélbikáknak ezután sikerült nagy nyomás alá helyezni Bálizs Bence kapuját, de egy újabb kiállítás véget vetett támadásaiknak, így Terbócs István szerezte meg emberelőnyből a mieink harmadik találatát Orbán Brance kiváló keresztpasszából.
Erre azonnal tudott válaszolni Pinczés révén a hazai csapat, sőt a harmad utolsó perceit ismét megnyomták, még egy kapuvasat is lőttek. (1-3)
A második harmad gyors Nagy Krisztián góllal indult, Sofron István hosszú passzát gyönyörűen vette át 13-asunk és nagyot bombázott a hosszú felsőbe.
Innentől azonban fokozatosan kapaszkodtak fel az Acélbikák és a harmad végére sikerült kiegyenlíteniük, Török, Dansereau és Mazurek voltak a gólszerzőik. (4-4) A harmadik harmad nagy részében a Dunaújváros irányított, de Bálizs Bence és a védelem nem remegett meg.
A MAC HKB indított néhány veszélyes kontrát, de ezekből sem született újabb gól, majd az utolsó öt perc kezdetén négy a négy ellen felgyorsult a játék, de még ebből sem tudott senki gólt szerezni.
Aztán másfél perccel a vége előtt Sofron gyönyörű szólója után a korong Nagy Krisztiánt találta meg, aki nem is hibázott, mesterhármast és újabb MAC vezetést szerzett!
Ezután időt kértek a hazaiak és lehozták a kapust, majd iszonyatosan nyomni kezdtek, Bálizs Bence pedig hatalmas bravúrokat mutatott be.
Mivel Brunya és a védelem állta a sarat a végéig, így maradt a nehezen kiharcolt egygólos siker. (4-5)
Gratulálunk a Csapatnak az újabb győzelemhez, Dóczi Zsombinak első Erste Liga góljához, Nagy Krisztián mesterhármasához, Brunya parádés teljesítményéhez!
Fotó: Anda Fábián, Utánpótlás Sportfotó/Dab