Esélye van újabb kiváló ellenfél ellen bizonyítani a MAC HKB Újbudának!
2020-08-26
A tegnapi mérkőzésről…
2020-08-29

DEAC-MAC HKB Újbuda 5:1

Az első harmad enyhe hazai fölényt hozott, de azért mindkét oldalon akadtak nagy gólhelyzetek.
A harmad végén emberelőnybe került a MAC HKB, azonban ez nem úgy alakult, ahogy szerettük volna: a DEAC Szűcs István emberhátrányos góljával vezetést szerzett. (1-0)
A második játékrész is debreceni fölényben zajlott.
Voltak jó próbálkozásaink, Sofron és Kreisz is egy-egynagy helyzetet hagytak ki, a DEAC pedig büntetett: Novotny két gyors gólt lőtt egymásután. (3-0)
Farkas Rolandot Bálizs váltotta a kapuban, majd nem sokkal ezután kitört az egyik plexi, így technikai szünet következett.
A játék folytatása után szinte azonnal újabb gólt kaptunk, Mazzag volt eredményes egy eladott korongot követően. (4-0)
Továbbra is a Debrecen irányította a mérkőzést, a MAC HKB pedig kontrákkal operált, egy Sofron-Schlekmann kiugrást a kapus szépen hárított, majd egy perccel a harmad vége előtt páros kiállítást ítéltek a bírók, ami a záró harmadra is átment.
A harmad legelején tovább növelte előnyét a DEAC (5-0), aztán bekeményítettek a csapatok: mindkét oldalon nagy ütközéseket láthattunk és sajnos jégen maradó játékosokat itt is, ott is.
Mindkét csapat hajtott, de a játékot kiállítások tarkították, amikből nem született gól.
Őt és fél perccel a mérkőzés vége előtt sikerült végre utat találni Hetényi kapujába, Nagy Krisztián és Schlekmann gólpasszából Sofron István volt eredményes. (5-1)
Az utolsó szűk két percben kettős emberelőnybe kerültünk, Kangyal Balázs vezetőedző időt kért a taktika tisztázása érdekében, azonban nem sikerült kihasználni a kecsegtető lehetőséget, mert Hetényi kiválóan védett és mindent megfogott.
Gratulálunk a Debrecennek a ma esti győzelemhez.
Holnap 19:00 órától az Olimpija Ljubljana ellen játszik a csapatunk, találkozunk a Tüskecsarnokban!