Van egy remek hírünk így estére!
2021-09-29

DEAC – MAC HKB Újbuda: 3-7

Rossz vendégnek bizonyult a MAC HKB a debreceniek első hazai mérkőzésén.
Az első harmadnak szép keretet adtak a mieink: alig húsz másodperc telt el, mikor Kreisz Brúnó megszerezte a vezetést a MAC-nak, a gólpasszokat az egykori csapata ellen most pontot szerző Izacky és Scott Macaulay jegyezték.
A gyors gól jót tett a meccsnek, a hazaiaknak nyomni kellett az egyenlítésért. Nálunk Bálizs Bence nagyokat védve tartotta az előnyt, amikor pedig már rajta is túljutott a korong, akkor a kapuvas segítette ki. A jó kapus és a szerencse, ugyebár. 😍
És ami az előbb említett keretet illeti: egy emberhátrányos helyzetet kivédekeztünk, majd mi kerültünk előnybe, mikor Tóth Richárd alig több mint egy perccel a vége előtt növelte az előnyt. Az akció során Pozsgai passzolt Garát Zsombinak, akinek a középre lőtt korongja megpattant Ricsi ütőjén és megtréfálta Anteket. (0-2) A második harmad elején bő egy percig kettős emberelőnyben játszhatott a MAC HKB, de ezt nem sikerült kihasználni, majd félidő környékén hazaiak is kihasználatlanul hagytak egy emberelőnyt. Egészen addig míg Kaden Varga mesterien ugratta ki Gooch-t, aki egy pontos lövést eresztett meg a kapus lábai közé.
Három perccel a harmad vége előtt emberelőnyt kaptunk, amit szinte azonnal kihasznált Izacky egy közeli góllal, szép passzolgatást követően.
A végére még sikerült ismét kivédekeznünk egy kétperces büntit, ráadásul bő fél perccel a sípszó előtt túl sok ember tartózkodott a jégen a DEAC-nál, aminek következtében emberelőnnyel fordulhattunk a záró játékrészre. (0-4)
A tekintélyes előny nem lohasztotta a MAC harci kedvét.
A harmadik percben egy szép blokkból kettő az egy ellen sikerült megindulni és Molnár Bálint passzát Djumic váltotta gólra.
Egy perc sem telt el, mikor egy buli után Schlekmann gyönyörű passzt adott középre az üresen érkező Macaulay-nak, aki egy hidegvérű csel után mattolta Anteket. Kevesebb, mint tíz perc volt hátra, amikor ismét emberhátrányba kerültünk, de ebből is mi tudunk gólt szerezni. Mirko Djumic fordulásból lőtt kapura, a kapuson átcsorgó korongot pedig Molnár Bálint húzta be.
A kiállítás további részét nagyon megnyomta a DEAC, de Bálizs Bence továbbra is kiválóan védett.
A két perc letelte után mégis sikerült megszereznie a becsület gólját a hazaiaknak, sőt, a következő percekben olyan szinten tudtak ütemet váltani, hogy még két gólt sikerült összehozniuk. Sorrendben Kloz, Sági és Spirko voltak a hazaiak gólszerzői, de a vége így is magabiztos MAC-HKB siker lett. (3-7) Gratulálunk a Csapatnak, ez ismét férfi munka volt! ❤️🏒🥅