Ma újabb meccs napra ébredtünk, ezúttal Debrecenbe utaznak a mieink
2022-02-02
Playoff 2021-2022
2022-02-04

DEAC – MAC HKB Újbuda: 2-3

Jól ment a Csapat az első harmadban, sikerült sok helyzetet kialakítani és két emberelőnyt is kiharcolni, mindjárt az elsőből meg is szereztük a vezetést Schlekmann Márk góljával a hatodik percben.
Kiemelendő Bálizs Bence teljesítménye, aki mind a tíz kapura leadott lövést hárította. (0-1)
A második harmadban hasonló volt a játék képe.
A mérkőzés során először kerültünk emberhátrányba, és majdnem sikerült ebből gólt szereznünk.
A két perces büntetés legvégén aztán sikerült is! Galoha indította kiválóan Schlekmannt, ő pedig így üresen vihette Hetényire a pakkot, hidegvérrel meg is szerezte a saját és a Rozsomákok második gólját. És jár Brunyának is a gólpassz, bizony, Kirils mellett az ő lövése segítette Slekit.
A 34. perc hozta meg a harmadik gólunkat, hiába védett előtte nagyokat Hetényi Zoltán, végül Lukás Klíma takarásból eleresztett lökete átjutott a lábai közt és be is csúszott a kapuba, itt Scott Macaulay és Molnár Bálint jegyezték az asszisztokat. (0-3)
A harmadik harmadban kiengedtük a kezünkből a játék irányítását, többet támadott a DEAC. Bálizs Bence nagyokat védett, de az 51. percben egy kettő-az-egy elleni kiugrásnál ő is tehetetlen volt - Spirko passzából Novotny lőtt szépítő gólt, majd három és fél perccel a vége előtt emberelőnyből a hazai csapat újabb találatot szerzett: Klimek lőtte ki a hosszú felsőt egy váratlanul megeresztett messzi bombával.
Az utolsó percekben mindkét oldalon hatalmas helyzetek voltak, majd a legvégére ismét emberhátrányba kerültünk, azonban hiába rohamoztak a debreceniek hatalmas erőkkel, Brunyával az élen emberfelettit védekeztünk és behúztuk a nagyon fontos 3 pontot. (2-3)