Mai ellenfelünk a Brasov Wolves csapata lesz…
2022-01-07
Ma Gyergyószentmiklósra utazik délután a csapat
2022-01-08

Corona Brasov Wolves – MAC HKB Újbuda: 5-2

Jobban kezdte a mérkőzést a hazai csapat, több helyzetük volt és a játékot is ők irányították, majd a 8. percben meg is szerezték a vezetést Valchar emberelőnyös góljával. (1-0)
A 16. percben aztán mi voltunk emberelőnyben és kevésen múlt az egyenlítés, de Schlekmann Márk közeli beszúrását védte Tőke, az újabb támadásunkból pedig kontrát tudott indítani a Brassó és Machala növelte találatával a különbséget. (2-0)
A második harmad elején sokkal összeszedettebben játszottunk, aminek meg is lett az eredménye: a 4. percben Tóth Gergely lőtt hatalmas kapuvasat, a kipattanó pedig Tóth Richárd elé került, aki egy pontos lövéssel szépített. (2-1)
Sajnos azonnal érkezett rá a válasz, ismét egy kontrából. Két brassói csatár jutott egy MACos védőre, és egy jó keresztpassz után Kovács Mátyás visszaállította a kétgólos különbséget. (3-1)
Másfél perccel a vége előtt ismét lerohanta Bálizs Bence kapuját a Brassó, ezúttal is két csatárral kellett kapusunknak farkasszemet néznie, azonban most egy védőnk sem segítette, Valchar pedig megoldotta a helyzetet egy pontos lövéssel. (4-1)
Áthúzódó emberelőnnyel kezdtük a záró játékrészt, amit még nem sikerült kihasználni, de rögtön utána Ritter Zalán passzolt szépen középre a kapu mögül, Sleki pedig egy nagy lövéssel szépített. (4-2)
Harcolt a Csapat tisztességgel, voltak nagy helyzeteink, de a hazaiak sem tétlenkedtek a harmad során, Tőkének és Brunyának is volt dolga bőven. Az utolsó öt percben ismét nagy nyomás volt a kapunkon, aminek következtében majdnem egy percig ismét kettős emberhátrányban játszottunk. Ezt majdnem sikerült nagy bravúrokkal és fegyelmezett védekezéssel kihúzni, de végül sajnos túl soknak bizonyult, és Valchar mesterhármast jelentő góljával eldöntötte a meccset. (5-2)
Fotó: Brasov Wolves