2020-08-29
MAC HKB Újbuda-Olimpija Ljubljana 3:4
2020-08-30

A tegnapi mérkőzésről…

Kedves szurkolóink, nem állt szándékunkban elmaszatolni a tegnapi meccs értékelését, csak kicsit sűrű volt a délelőtt.🙂
Ellenben most Kangyal Balázs a ma esti elvárásait is elmondja, nemcsak azt, hogy hogyan látta a csapat tegnapi teljesítményét.
A végén pedig lesz még néhány hasznos információ a belépéssel kapcsolatban.
" A tegnapi mérkőzésről: volt róla szó, hogy a különböző fertőzések és egyéb problémák miatt lehet, hogy nem utazunk Debrecenbe.
Gondolkoztam, hogy akkor milyen programot teszünk be a pénteki napra, mert edzéseken lehet gyakorolni a különböző fejlesztéseket, de igazán rávilágítani a különböző hibákra meccsen lehet.
Sokkal könnyebb tükröt tartani a játékosoknak meccsen vagy azt követően szembesíteni Őket a mérkőzésen elkövetett hibákkal.
Egy nagyon komoly játékerőt képviselő DEAC-cal játszottunk, extra komoly kapus teljesítménnyel.
A lövés arány 35:9 volt, mindent elmond a kezdésről az, hogy 12:4 volt a kapura lövések száma az ellenfél javára.
Finoman fogalmazva is átadtuk a területet, vártuk, hogy történjen velünk valami, ahelyett, hogy tettünk volna érte- mint ahogy azt tettük a második harmad utolsó pár percében és a harmadik harmadban.
Ez utóbbi kimondottan tetszett, a mérkőzés eleje pedig olyan volt, mint amikor az ember füle mellett megfújják a szilveszteri kürtöt.
Csak örülhetünk, hogy lehetőségünk volt játszani a Debrecennel, mindenféleképpen nagy tanulsága volt a mérkőzésnek és remélhetőleg le tudjuk vonni belőle a megfelelő konzekvenciákat.

A mai mérkőzésről: azt mondtam az öltözőben a srácoknak, hogy az a jó a jégkorongban, hogy ha az ember elront vagy fejleszteni szeretne valamit, van amikor sok időt kell erre rászánni, és csak 2-3 hónap múlva adódik újra lehetőség bizonyítani, máskor pedig hamarabb.
Jelen esetünkben nem kell sokat, csak 24 órát várni, és máris lehet bizonyítani. Azt, hogy tanultunk belőle, tovább tudunk lépni a megfelelő módon.
Nagyjából ennyi, így várjuk egy nagyon jó edzés után a ma esti meccset.
Az látszik, hogy nagyon sok munka van még előttünk, hogy csapatként ezt a szintet ugorni tudjuk."

Belépéssel kapcsolatos információk: jeleztem már, hogy az arcmaszk kötelező, és azt is, hogy hőmérsékletet kell mérnünk..
Ez nem változott, de több hőmérővel készülünk, három kolléga is csak ezzel fogja segíteni a minél gyorsabb bejutást..
Ugyanakkor a melegről érkezve, kell pár perc míg a normális értéket fogják mutatni, ezt tapasztalatból mondták a segítőink, ezt is vegye mindenki figyelembe..
Ez az infó főleg a gyerekeknek, de a csoki kommandónknak😍 is fájó pont lesz, de meg kell értenie mindenkinek: a csapat öltözői nem ott vannak ahol tavaly voltak, hanem pont az ellenkező oldalon..
Hazai meccsen ugyanaz marad a cserepadunk, viszont nem lesz a szokott útvonalon öltözőbe ballagás..
Elmarad a pacsizás..
A vírus helyzetre való tekintettel mindenképp el is kell maradnia!.
Kérünk szépen mindenkit arra, hogy ne a biztonsági szolgálatra haragudjon, a közös ellenségünk neve Covid-19..
Köszönjük a megértést, a fegyelmet és a támogatást..
Most rajtunk is múlik, hogy ne zárt kapus meccsekkel várjuk a szezont, tegyük ennek érdekében meg amit csak tudunk. ❤️🏒🥅.