Gólösszefoglaló EL 84 – Sport Club Csíkszereda – Budapest Jégkorong Akadémia HC 3-2 20221126

Kedves szurkolóink. Alább a két vezetőedző, Kangyal Balázs és Tom Coolen meccs értékelése olvasható, valamint a gólösszefoglaló videó nézhető vissza.
Kangyal Balázs, vezetőedző, BJAHC:
” Talán picit hiányzott a tapasztalat a mi részünkről. Ha nyomás alatt tudod tartani az ellenfelet, nagyon sok helyzeted van, akkor az a kulcs, hogy ezeket gólokra tudod-e váltani. Mi sajnos nem tudtuk gólokra váltani. Szerintem nagyon jól játszottunk. Furcsa ezt kimondani Csíkszeredában. Még nem nagyon volt velem ilyen, egy-egy meccs volt, mikor pontot szereztünk, vagy hosszabbítás volt, de ilyen dominanciát mérkőzésen belül nem tudtunk egyszer sem kialakítani. Az előző is egy gólos meccs volt, és ez is. Ez egy fajta képesség, hogy ezeket a meccseket megnyerd. Azt mondtam az öltözőben is, hogy minden ilyenfajta mérkőzésnek megvan az a hozadéka, amit egy jó csapatnak meg kell tanulni és át kell esnie rajta. Holnap meghívtam a csapatot egy meglepetés vacsorára. Függetlenül attól, hogy nyertünk vagy vesztettünk, az a fontos, hogy eredményektől függetlenül egy jobb csapat megy haza, mint amilyen jött. Amennyiben ugyanolyan menne haza, az nálam már visszalépés lenne.”

Tom Coolen, vezetőedző, Sportklub Csíkszereda:
” Az első harmadban nem játszottunk jól, úgy tűnt, mintha aludtunk volna a jégen. Ezen kellett változtatnunk a mérkőzés hátralevő részére. Szerencsére a második játékrészben jobban játszottunk, felébredtünk az átaludt első harmad után, sokkal jobban játszva a második felvonásban. Meg is nyertük ezt a játékrészt. Aztán elvesztettük az előnyt, ez elég rosszul jött. 2-1-re vezettünk, aztán megszerezték a második góljukat, ami nyilván nekik nagyszerű volt, de számunkra nem volt annyira jó. A harmadik harmadban egy hatalmas góllal újra nálunk volt az előny. A kapusunk, Attila, kiválóan játszott, tartást adott nekünk. Mikor levették a kapust, remek munkát végzett, minden lövést hárított. Összességében boldog vagyok a mai este után, minden tőlünk telhetőt megtettünk, egy jó csapat ellen. Igazi harc volt a jégen. Szerencsére sikerült nyerni. Szóval nagyon örülök a mérkőzésnek.”