Corona Brasov – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 1-2 (hosszabbítás után)…

Sikerült! ❤️ Győzelemmel és pontszerzéssel zártuk a három meccses erdélyi túránkat!
Jobban nyomott az elején a hazai csapat és meg is szerezték 03:08-nál a vezetést Domingue gólja által, aki egy védelmi hibát használt ki.
Bár többet támadott a Brassó, a 14. percben Mirko Djumic passzából Joonas Uimonen megszerezte a BJA HC egyenlítő gólját.
Nem sokkal később beleszaladtunk egy kiállításba, de ezt sikerült kivédekezni, így 1-1-nél mentek szünetre a csapatok.
A második játékrészben is hasonló volt a mérkőzés képe: többet támadott és jóval többet lőtt kapura a Brassó, de a BJA hősiesen védekezett és veszélyes kontrákat indított.
A harmad első felében mindkét oldalon volt 1-1 emberelőny, majd a 34. percben egy páros kiállítást is kiosztottak a játékvezetők. Ebben a két percben a 4-a-4 elleni játék még jobban felturbózta a játékot, de egyik csapat sem szerzett gólt.
Az utolsó két percet még emberhátrányban töltöttük, de maradt az 1-1, döntetlennel kezdődött a harmadik harmad is.
Itt aztán inkább a mezőnyben zajlott nagy harc, kevés lövésig jutottak el a csapatok.
Számunkra a legnagyobb lehetőség az 51. percben adódott, amikor is emberelőnybe kerültünk, de ezt sajnos nem sikerült kihasználni.
A harmad végén még tőlünk is kiállítottak egy játékost, de nagyot védekeztek a srácok, Kornakker Dániel pedig mindent megfogott vagy hárított, így hosszabbításra mentettük a mérkőzést. (1-1)
Itt aztán hamar eldöntöttük a mérkőzés végkimenetelét: másfél perc után Nagy Krisztián passzából Ilya Tsulygin gyönyörű góljával behúztuk a győzelmet! ❤️🏒🥅