2018-12-23
MAC Újbuda-HK Poprad 18:00
2018-12-26

MHC Mikron Nové Zámky – MAC Újbuda: 3-1

Jobban kezdett ma az Érsekújvár csapata, mert bár a MACnak is voltak nagy helyzetei, az első harmad jelentős részében a játékot a hazaiak irányították. Štrauch még egy büntetőt is lőhetett a harmad közepén, ezt azonban Bálizs hatalmas bravúrral kivédte.
Az utolsó percekben emberelőnyből szerzett vezetést a Nové Zámky. Egy messzi lövés épp Ručkay elé pattant a blokkról, ő pedig kiváló érzékkel azonnal a rövid felsőbe lőtte (1-0).
A második harmadban már sokkal támadóbb felfogással jött ki a MAC az öltözőből, megdolgoztattuk a fehér-zöld védelmet rendesen.
A legnagyobb helyzete mégis az ellenfélnek volt: az utolsó percben emberelőnyben lőttek egy nagy kapuvasat.
Az izgalmas játékrész ellenére az eredmény nem változott ebben a húsz percben.
A harmadik harmadban tovább nyomtunk, de ellenfelünk sem lustálkodott, mindkét csapat nagyon pörgött és sorra dolgozta ki a helyzeteket.
Míg azonban nekünk semmi sem jött össze, az Érsekújvár az 53. percben Zbořil révén növelte előnyét (2-0). Leindítás után a saját kipattanóját kotorta vissza a kapuba.
Három perccel a vége előtt sikerült végre megtörni a túl régóta tartó gólcsendünket. Bodó hátrapassza után John Negrin ragasztott hatalmas bombagólt a hálóba (2-1).
Rögtön ezután emberelőnybe került a MAC, ami alatt több nagy helyzetünk is volt, az egyenlítés azonban nem sikerült.
Az utolsó percre Bálizs Bencét lehozta Majoross Gergely, azonban a Miskolc elleni mérkőzéshez hasonlatosan most is mi kaptunk gólt ebből (3-1).
Most két nap szünet következik, innen folytatjuk tovább december 26-án, a Poprád ellen, hazai pályán.
Mindenkinek szerencsés utat kívánunk hazafele, hajrá MAC!