Kedves szurkolóink, ma MAC Újbuda- HK Kosice mérkőzésre kerül sor este 18:00 órától.
2018-12-07
A tegnapi mérkőzésről még tartozunk egy Majoross Gergely értékeléssel és van jó néhány remek fotónk is.
2018-12-08
Összes

MAC Újbuda – HC Kosice: 3-5

A mérkőzés az első harmada hatalmas küzdelmet hozott, az elején mindkét oldalon voltak helyzetek, de sokáig nem bírtak egymással a csapatok. Aztán egy eladott korongból Ladislav Nagy indult meg és könyörtelenül ki is használta az adódó lehetőséget (0-1).
A gól után mindkét oldal hajtós támadójátékot mutatott, de a harmad legvégéig nem változott az eredmény. Az utolsó percben a Kassa a saját kapujuk előtt hibázott, Terbócs Pisti pedig szemfüles volt és okos gólt szerzett (1-1).
A második játékrész elejét megnyomtuk, több helyzetet is kialakítottunk, de egy rosszkor jött kiállítás megtörte a lendületet, sőt Kafka révén az előnyből gólt is szerzett a Kassa (1-2).
A gól azonban nem törte meg a MACot, továbbra is méltó ellenfélként küzdöttünk.
Aztán egy újabb kiállítás és egy újabb ebből kapott gól - szép keresztpassz után Brophey lőtte be - kettőre növelte a vendégek előnyét (1-3).
Nem sokkal később Nagy Krisztián bombájával szépítettünk, egy percre rá azonban a másik Nagy ugrott ki és csak szabálytalanul tudtuk megállítani. Büntető következett, amit ki is használt a sértett, megszerezve második gólját a meccsen (2-4).
A harmadik harmadban még többet támadtunk és sikerült több emberelőnyt is kiharcoltunk, sőt a végefelé még egy kettős előny is összejött, amit végül gólra is váltottunk: Jesse Dudás lőtte ki a felső sarkot (3-4).
Két és fél perccel a vége előtt sajnos egy újabb leindításból Petrás lőtt nagy gólt beállítva a végeredményt (3-5).

Fotó: Pórszász Áron