2019-03-09
Itt is vagyunk vezetőedzőnk mai meccsértékelésével.
2019-03-10

HKM Zvolen-MAC Újbuda 4:0

Megvolt a tűzkeresztség, lejátszottuk első Extraligás playoff mérkőzésünket Zólyomban.
Ahhoz képest, hogy meddig jutottunk és mi a tét, egyáltalán nem egy megilletődött csapat képét mutatták a mieink. Nagy elánnal vetették bele magukat a kezdés pillanatától a meccsbe. Letámadták az ellenfelet és igencsak rájuk kényszerítették az akaratukat, hiszen az első pár percben csak a Zólyom térfelén járt a korong, nem kevés helyzetet dolgozott ki és próbált értékesíteni a MAC.
Az első gólt mégis az ellenfélnek sikerült lőnie a tizedik percben, Vandane kék vonalas passzába Petrás ért bele jó ütemben (1-0).
A mérkőzés első emberelőnyös helyzete a miénk volt, de ezúttal nem tudtuk értékesíteni, majd Mitchell megszerezte a találkozó második gólját egy kipattanóból (2-0).
Emberhátrányban telt az első harmad utolsó két perce, de a védőinken és Brunyán már nem tudtak kifogni a hazaiak.
A második játékrészre egy sokkal dominánsabb ellenféllel találtuk szemben magunkat, de hiába birtokolták a pakkot, értékesíteni nem tudták, Bálizs Bence eszén nem tudtak túljárni.
Aztán a harmad közepén Terbócs Istvánnak majdnem sikerült egy oldalról meglőtt koronggal betalálni, és bár Skapskit láthatóan meglepte a lövés, hárítani tudta. A mérkőzés harmadik gólja nem sokkal a második harmad vége előtt született, Kelemen jóvoltából (3-0).
Az utolsó húsz perc elején a Klempa és Dansereau duónak kicsin múlt, hogy nem sikerült góllal megkoronáznia egy szép összjátékból kidolgozott helyzetet.
Izgalmas játék jellemezte a harmadik harmadot, nagyon hajtottunk, egyre másra dolgoztuk ki a helyzeteket, de betalálni nem sikerült.
A negyedik gólt az 56. percben szerezték meg a vendéglátók, ezzel beállítva a 4-0-ás végeredményt.
Túl vagyunk hát az első mérkőzésen, van még hátra három. Semmi nincs veszve, nem szomorkodjunk, hiszen nagyon hajtottak 60 percen keresztül a mieink, fogjuk úgy fel, hogy ma csak bemelegítettünk.😉
Holnap folytatjuk ugyanitt és ismét 18:00-kor kezdünk.
Néhány szurkolóinktól kapott fotót mutatunk, míg megérkeznek a hivatalos meccsfotók.
Köszönjük szépen, amiért ilyen szép számban követték és buzdították a Csapatot!