Holnap reggel 10:24-től Majoross Gergely lesz az M1 vendége
2019-03-17

HKM Zvolen – MAC Újbuda: 3-1 (A párharc végeredménye: 4-1 a Zvolen javára)

Óriásit küzdött ismét a Csapat, nem adtuk könnyen ezt a győzelmet sem.
Az első hét és fél percben ismét egyenlő felek voltunk, még a harmad egyetlen emberelőnyét is mi harcoltuk ki, de ez sajnos kihasználatlanul maradt.
Ezután azonban gyors egymásutánban kétszer is betalált a Zvolen. Előbb egy nagy Skapski védést követően Mitchell vihette üresen Rajnára a korongot és ki is használta a szólót, majd másfél perccel később Handlovský tett vissza egy kipattanót (2-0).
A két gól érezhetően megnyugtatta a hazai csapatot, ami persze nem azt jelenti, hogy ne támadtak volna. Mégis a nagyobb helyzetei a MACnak voltak, azonban több gólt a harmadban nem láthattunk.
A második játékrész első felében a mieink voltak aktívabbak, a játék javarészt a hazai kapu előtt zajlott.
A 28. percben jött az első újbudai kiállítás, majd nem sokra rá a második. A védelmünk és Rajna Miki azonban kiválóan végezték a dolgukat, így csak helyzetekig jutott el a Zólyom, gólig nem.
A harmad második felében nekünk is voltak nagy helyzeteink, de az áttörés továbbra sem sikerült.
A záró játékrész az előzőekhez képest több pontatlansággal és nagyobb fejetlenséggel zajlott. Mindkét csapat hajszolta a pakkot, de túl komoly helyzetet nem láthattunk.
Aztán a 9. percben Brance Orbán egy gyönyörű lövőcsellel elfektetett egy védőt, majd kegyetlenül bevágta a MAC szépítőgólját (2-1)!
A gól feltüzelte csapatunkat és felidegesítette a hazaiakat. Elkezdtünk nyomni, a Zvolen pedig kapkodni. Ennek köszönhetően újra emberelőnybe kerültünk és többször is centiken múlt az egyenlítés.
Negyven másodperccel a vége előtt lehoztuk a kapust, de egy hátrapattanó korongra Handovský csapott le a leggyorsabban, és üres kapuba beállította a végeredményt (3-1).
Keményen küzdöttek egészen a végéig ismét a mieink, nagyon büszkék vagyunk rájuk és köszönjük az egész szezonban nyújtott teljesítményt, rengeteg élményt! Most csak annyi telik tőlem, hogy szerencsés hazautat kívánjak a Csapatnak és a szurkolóinknak egyaránt, remélem megbocsát mindenki, kicsit még a mérkőzés hatása alatt vagyok, de fogunk még beszélni az idei szezonról, azt megígérem.😎

Köszönjük szépen a fotókat a HKM Zvolennek és Branislav Šníder úrnak.