HKM Zvolen-MAC Újbuda 4:0
2019-03-10

HKM Zvolen-MAC Újbuda 18:00

A MAC Újbuda jégkorong csapata hatalmas tettet hajtott végre azzal, hogy magyar csapatként először bejutottak a Tipsport liga rájátszásába.
A Csapat ellenfele a négy győzelemig tartó negyeddöntőben az alapszakasz második helyén végző HKM Zvolen lesz.
Jó formában érkezik a MAC a párharcba, a kvalifikációs kört is beleértve zsinórban öt meccset nyertünk, az utolsó hét mérkőzésünkből pedig hatszor hagyhattuk el győztesként a jeget, az egyetlen vereséget még február 22-én épp a Zvolen otthonában szenvedtük el. A MAC a szezon során 17 győzelmet és 4 hosszabbításos győzelmet szorgoskodott össze, ez a tabella 9. helyét jelentette. Mindehhez még jött a DVTK elleni 3 győzelem a kvalifikációs körben.
A zólyomiak ugyanakkor az utolsó hat meccsükből csak kettőt tudtak megnyerni az alapszakasz végén, többek közt ennek (és a Besztercebánya nagy hajrájának) köszönhető, hogy nem sikerült megtartaniuk az alapszakasz elsőséget. A Zvolen összesen 30-szor nyert plusz még 7-szer hosszabbításban.
A gólok számában a szlovák csapat a harmadik legtöbbet ütötte a ligában és a legkevesebbet kapta (193 és 128), a MAC pedig 158 lőtt góllal a hatodik volt, viszont kapott gólokból (197) csak a HC 07 Detvának volt több.
A két csapat ötször találkozott egymással az alapszakasz során, ebből négyszer a Zvolen győzött, de dominanciáról nem beszélhetünk, annál jóval árnyaltabb a kép. Az első összecsapáson még tavaly októberben üres kapus góllal lett 5-3-as zólyomi siker, majd egy hónappal később csak hosszabbításban tudtak nyerni a szlovákok. A harmadik meccset a MAC nyerte nagyon sima 6-1-re, majd újabb hosszabbításos vereség következett, végül februárban idegenben 3-0 lett a vége a Zvolen javára, de az utolsó itt is üres kapuba ment. Tehát (a MAC által megnyert mérkőzés kivételével) nem nagyon volt lefutott meccs a két csapat párharca során. A csapatok összehasonlítása és az egymás elleni mérleg után nézzük a legeredményesebb játékosokat!
Az újbudaiaknál az alapszakasz legponterősebb játékosa Chris Bodó lett, ő 49 ponttal járult hozzá a Csapat sikeréhez (ebből 17 volt gól és 32 gólpassz). Ez a 49 pont az egész ligában a nagyon előkelő kilencedik helyet jelentette Chrisnek. A legtöbb gólt a MAC-ból Tomás Klempa szerezte, ő 25-ször volt eredményes, ez a hetedik legtöbb volt a ligában.
A Zvolen legtöbb pontot szerző játékosa Michal Chovan, az ő 68 pontja (20 + 48) a liga második legtöbbje volt, csak a besztercebányai Éric Faille tudta megelőzni (72 pont). A zólyomi csapat legjobb góllövője pedig Milan Kytnár lett 29 találattal, ő a képzeletbeli dobogó harmadik fokára állhatott fel a Tipsport liga egészét tekintve.
Végül, de nem utolsó sorban ne feledkezzünk meg a MAC Újbuda jelenleg legjobb formában lévő játékosáról, Chris Langkow-ról sem! Chris a Jegesmedvék elleni kvalifikációs párharc során három mérkőzésen 4 gólt és 3 gólpasszt jegyzett, plusz még az alapszakasz zárómeccsén is szerzett 2 gólt, szintén a DVTK otthonában. Bátran kijelenthetjük, hogy amennyiben valaki jegesmedvére szeretni vadászni, nyugodtan szóljon Langkow-nak, mert úgy tűnik, ez a specialitása.😅
Megkérdeztük Majoross Gergelyt, milyen érzésekkel indulnak ma Zólyomba.
" Minden idők első szlovák playoff mérkőzésére készülünk magyar csapatként, ennek megfelelően izgatottak vagyunk és nagyon várjuk. Bízunk abban, hogy az előző sikeres szériából erőt és pozitív energiát merítve, a legjobbunkat tudjuk ma nyújtani Zólyomban."
Tudomásunk szerint szurkolóink sem hagyják cserben a Csapatot, szép számban indulnak ki szurkolni és biztatni kedvenceiket, amiért nagyon hálásak vagyunk és köszönjük szépen!
Nem marad más hátra, mint valahogy eltölteni a napot, míg végre 18:00 óra lesz és kezdődik a meccs! Akkor aztán HAJRÁÁÁ MAAAC!!!🏆🏒♥️