2018-12-09
Kedves szurkolóink, ma két válogatott programmal is szolgálunk
2018-12-11

HKM Zvolen – MAC Újbuda: 1-6

Ismét egy olyan meccset játszottak és nyertek meg a mieink, amiről még sokat fogunk beszélni, örülni és igen, nagyon büszkék vagyunk az újabb bravúrra! Pedig ezt a mérkőzést a hazaiak kezdték ígéretesebben, Bálizs Bencének akadt dolga bőven. Aztán a hetedik percben egy távoli lövés kipattanójából Chovan meg is szerezte a vezetést a Zvolennek (1-0).
A harmadban szinte végig nyomott a hazai csapat, a MAC kontrákkal próbált operálni. De Brunyánk kiváló formában volt és meccsben tartotta Csapatunkat.
A játékrész utolsó másodperceiben aztán Langkow blokkolt lövése Chris Bodóhoz pattant, aki villámgyors csuklómozdulattal lőtt is egy gyönyörű egyenlítő gólt (1-1). A következő játékrész eleje hasonló képet mutatott, nagyrészt a hazaiak irányítottak, Bálizs továbbra is remekelt.
Mindenképp pozitívum és ígéretes volt az ahogy többször ki tudtunk bontakozni és nem csak kontráztunk.
Aztán meg is lett az eredménye a sok helyzetkialakításnak, a 15. perc MAC vezetést hozott: Klempa korongszerzése után Jared Brown oldalról érkező lövése utat talált a kapuba (1-2).
És itt még nem volt vége! Emberelőnyös szituációban Bodó passzolt szépen vissza a kapu mögül, az érkező Negrin pedig belőtte a harmadik gólunkat is (1-3)! A harmadik játékrészre így támadási kényszerben jöttek ki a hazaiak, de ez nem volt rájuk jó hatással. Kapkodósan és agresszíven játszottak.
Egy aljas palánkra lökés miatt emberelőnybe kerültünk és bár ezt kivédekezte a Zvolen, nem sokkal utána az előző gólhoz hasonlóan ismét egy hátulról visszatett korongból született találat, ezúttal Chris Langkow szerezte a gólunkat (1-4).
És egyszerűen nem volt megállás! Brown saját kipattanóját húzta vissza a kapusra, aki annak rendje és módja szerint be is sodorta a pakkot a kapuba (1-5). Majd kapust cserélt a hazai csapat, de az új portást Chris Bodó avatta fel egy villámgyors lövéssel (1-6). A két gól között 44 másodperc telt el.
Hat perccel a vége előtt előnybe került a Zvolen, de a MAC emberfeletti erőket mozgósítva kivédekezte a nehéz két percet, Brunya pedig továbbra is brillírozott. A végét még becsületből megnyomták a hazaiak, de Bálizsnak ma nem lehetett több gólt lőni.
Valahogy így képzelem el a tökéletes karácsonyi ajándékot.
Nincsenek szavaim, egyszerűen csak hatalmas öröm és boldogság van ,ezt bizony megcsinálták a srácok! Gratulálunk!
Épp e pillanatban jött a gratuláló üzenetemre a válasz Tokitól: Akkor jövünk.. :)
Virgonc és vidám hazautat, hajrááááá MAC!!!!

Köszönjük a fotót Kósik Berninek, ahogy a maroknyi kemény mag lelkes szurkolását is! A csokikról nem beszélve, biztos azzal is tele van a kiutazók csomagtartója. 😜♥️☺️