2019-03-01
Itt is vagyunk Majoross Gergely véleményével a ma esti mérkőzésről!
2019-03-01

DVTK Jegesmedvék – MAC Újbuda: 1-3 (A párharc állása: 1-0 a MAC javára)

Hatvan percig tartó nagyszerű játékkal szerezte meg Csapatunk az első győzelmet.
Ahogy az várható volt, az első perctől egymásnak rontottak a felek, több hatalmas helyzetet is sikerült kialakítani mindkét oldalon, a hazaiaknak még a kapuvas is besegített egyszer, de gól abból még nem született.
Egyik fél sem ijedt meg a fizikai hokitól, aminek köszönhetően a kiállítások is szép számban kerültek kiosztásra. Először a MAC került emberelőnybe, de gólt mégis emberhátrányból szereztünk.
Hat és fél perccel az első harmad vége előtt sikerült meglógni a pakkal 2 az 1-ben, Chris Bodó passzát Chris Langkow értékesítette közelről, megszerezve ezzel az első gólunkat (0-1).
A szünetet követően aztán tovább sikerült növelni az előnyünket, Chris Langkow ezúttal emberelőnyben vágta be második szépségdíjas gólját (0-2)!
A Jegesmedvéket felpaprikázta az újabb kapott gól, két perc elteltével jött is a szépítés: egy védekező harmadban eladott korongból a középre tett passzra érkezett Galanisz kiváló ütemben és be is vágta a hálóba a korongot (1-2).
A harmad végére aztán indulatosabb lett a játék és egyre több lett a kemény ütközés, még egy nagyobb dulakodás is kialakult a MAC kapuja előtt, amit a játékvezetők a szokott módon jutalmaztak.
Az utolsó másodpercekben még Bálizsnak Bencének kellett hatalmas bravúrt bemutatnia, így egy gólos előnnyel fordulhattunk az utolsó húsz percnek.
A harmadik harmad MAC mezőnyfölénnyel indult, aminek egy újabb kiállítás sem vetett véget, hátrányban is mi voltunk a veszélyesebbek.
És ez a fölény újabb góllá érett! A harmad felénél Majoross Barnabás ért bele egy messziről meglőtt korongba, majd a saját kipattanóját lőtte vissza a kapuba (1-3). A későbbiekben ismét Majoross Barni lett a főszereplő, de már sajnos más apropóból, miután egy újabb leindítás során oldalról kapott egy nagyot Harrisontól (akinek már előtte is volt egy 2+10 perces kiállítása ezen a meccsen). Ez utóbbi most 5 + véglegest ért Harrisonnak, majd nem sokkal később újabb embert állítottak ki a hazaiaktól, így kettős előnyben fejezhettük be a meccset.
Ugyan több gól már nem esett, de az első meccset bizony behúztuk! Gratulálunk a srácoknak! 🏆🏒♥️
Nagyon örülünk és nagyon büszkék vagyunk a Csapatra!
Holnap folytatás 18:00-tól, ugyanitt.