2018-04-22
polhun-vb2018-ml
Lengyelország-Magyarország 2-3!
2018-04-26
Ha Jesse Dudásról azt írtuk, hogy "az a játékos, akit imádsz ha a csapatodban játszik, nagyon nem szeretsz azonban ha nem", akkor ez hatványozottan igaz Jared Brown-ra. Kedvenc ördögfiókánk tavaly a szezon második felét Debrecenben töltötte, majd a holtszezon során igazolt a MAC-ba. Dinamikus és energikus stílusa a játék minden részében megmutatkozott: egyszerre vezette a ligát elért pontok (66), gólpasszok (47) és kiállításpercek (193) számában is - valamint, bár erről nincs hivatalos statisztikánk, de biztosak vagyunk benne, hogy őt küldték el legtöbbször a bírók a korongbedobásoknál. Jared rengeteg időt töltött a jégen és ezalatt rengeteg pontot szerzett, ez a +/- mutatójában is megmutatkozott: +37-tel a csatárok között az első helyen fejezte be a szezont az egész ligában, de a mezőnyjátékosok között is csak Wes Cunningham előzte őt meg. Már a szezon első meccsén két ponttal mutatkozott be, a Dunaújvárosban 5-3-ra megnyert találkozó győztes gólját ő szerezte és emellett még egy gólpasszt is adott. Az alapszakaszt végül 11 góllal és 23 gólpasszal zárta. A középszakaszban tovább folytatta a társak kiszolgálását: a hat mérkőzésen 10 gólpasszig jutott, a középszakasz nyitó- és zárómérkőzésén egyaránt 3-3 gólpasszt jegyzett, az UTE és a DVTK ellen. A Ferencváros elleni negyeddöntőn is jutott átlagban egy gólpassz a meccseire (6 mérkőzés, 6 assziszt), és itt is volt egy három-gólpasszos meccse. Ráadásul a negyeddöntőre visszafogta magát és csak 3 kis kiállítást szedett össze, ami a középszakasz 26 kiállított perce után felüdülés volt. Az elődöntőben lőtt 4 gólt a Brassónak és adott 4 gólpasszt is. Igen, jól sejthetik, hogy erre a párharcra is jutott egy olyan meccs, ahol három gólpasszt ért el Brown. A döntőben összesen 1 gólt és 4 gólpasszt jegyzett, de a legfontosabb az utolsó passza volt, amivel Jesse Dudást szolgálta ki a mindent eldöntő gól előtt az ötödik meccs hosszabbításában.

Brownie igazi csapatember, lehet vele jókat nevetni, de csendben is tud lenni. Nagyon barátságos, nyitott egyéniség, ez abban is megnyilvánul, hogy sokat mosolyog. Na, mit jut erről mindenkinek az eszébe? Persze, hogy a hiányzó két első foga! Rólam mi fog neki először eszébe jutni, már ha egyáltalán eszébe jutok? A tátott szám és buta képem, amikor megjelent az első meccsnapon elegánsan és teljes mosollyal. Beköszönt, én pedig megkérdeztem miben segíthetek? 😅 Tudniillik van a kis gólzsáknak egy ideiglenes pótlása, amit ő nagy lazán zsebre vágható fogként tart evidenciában és csakis kivételes alkalmakkor vesz elő. Nem lenne amúgy hátrány ha nem unná a macerát, teljesen másképp néz ki sok foggal.😬 Jaredünk egy délelőtt besompolygott az irodába és elsóhajtotta miben is lenne "awsome" , ha tudnék segíteni. Szeme fényének, Gabby kutyinak szeretett volna névre szóló kapucnis felsőt varratni- egy tavaszit és egy téli bundásat-, mezgyártónk felhőtlen örömére. Szerencsére az O-Sport tulajdonosai és igen kreatív tervezői stábja- így a harmadik éve tartó együttműködés alatt MAC-ból megedződve- már angyali türelemmel, bár olykor az ég fele forgatott szemekkel hallgatják az újabb és újabb fantáziadús megrendeléseinket. 😜 Ennek egyenes következményeként, a tavaly novemberi IIHF szünetben nem sok Gabbynél jobban öltözött kutya koptatta a körmeit Róma utcáin. Játékosaink különben is mindannyian igazi családtagként bánnak négylábú legjobb barátaikkal, nincs olyan program ahova ne vinnék magukkal őket. Sok kétlábú barátra is szert tesznek mindeközben, akik igen kedves szomszédként mindenféle szülinapi díszvendégnek hívják meg őket, kijárnak a meccseikre szurkolni és alkalmanként még kutyacsősznek is szívesen beállnak, mert annyira megkedvelték pl azt a bizonyos #11 számú játékost.

Jared Brown mondta rólunk:

" Nagyon szeretem a MAC Budapestet, a felnőtt hokiban eltöltött éveim legjobb tapasztalatait itt szereztem. Első osztályú tulajdonosi csoport, nagyszerű szakmai stáb és csapattársak jellemzik a klubot. A várost imádjuk, a barátnőmmel, Emmával nagyon sok fele jártunk, nem lehet betelni a látnivalókkal. A legemlékezetesebb pillanatom? Amikor megnyertük a bajnokságot, Jesse ledobálta a kesztyűit és meghallottam milyen vicces hangokat ad ki örömében. Na,azt soha nem fogom elfelejteni! Mindannyian nagyon keményen dolgoztunk és nagyszerű dolgot vittünk véghez! Ez a csapat tényleg különleges, voltuk fenn és voltunk lent, akadt némi turbulencia is, de ezek mind csak még jobban összehoztak bennünket, ezért lehetünk bajnokok."

Jared épp nagy takarításban van, a lakást takarítják Emmával ami nyolc hónapig az otthonuk volt. Holnap hajnalban irány a reptér, hazatérnek. Arra kért, hogy köszönjem meg a szurkolóknak azt a sok szeretet ami felé irányult, támogatást, lelkesedést, pacsikat, csokikat, mosolyokat. Mondta azt is, hogy szívesen visszajönne. Klassz, mert mi is ezt szeretnénk! Foghíjas vigyorral vagy hollywoodi mosollyal, nekünk aztán mindegy, igaz?

Jó utat, Brownie! Visszavárunk a MAC Budapestbe!

Fotó:Dömötör Csaba, Mudra László