Vienna Capitals II- MAC Budapest 17:50
2017-12-13
MAC goes 3 and 1 but losses to DVTK
2017-12-14
Jó kis mérkőzést láthattak a helyszínre kilátogató szurkolók, ma sokkal jobban jött ki a lépés a tegnap estéhez képest. Nagyszerű volt a helyzetkihasználásunk, már az első harmad elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, támadásainkat többször is csak szabálytalanul tudták megállítani a hazaiak. Gólra mégis a játékrész utolsó 5 percéig várni kellett. Ekkor azonban kétszer is elsült támadóink ütője: előbb Jared Brown talált be Klempa asszisztjából, majd éppen Brown adta fél perccel később a gólpasszt Dansereau Keegan góljához (2-0). Az utolsó percben pedig Chris Bodó váltotta gólra Nagy Krisztián mesteri passzát (3-0). Ezután kicsit elszabadultak az indulatok és a buli után a bécsi Thalhammer és tőlünk Somogyi is büntetést kapott, Somát ráadásul 10 perces véglegessel küldték le a bírók. A második harmadban tovább záporoztak a kiállítások, de nem maradtunk gólok nélkül sem! A harmad fele sem telt még el, mikor egy gyönyörű támadás végén Brance Orbán talált be. A gólpasszokat Bodó és Garát jegyezték (4-0). Innentől kicsit kaotikussá változott a játék képe, kakaskodás, kiállítások voltak jellemzőek a harmad második felére. A hazaiaknál Leitner zsinórban a második kiállítását töltötte éppen, amikor Tomas Klempa is hozzájárult a büntetéséhez és súlyosbításképp bevágta a MAC Budapest ötödik gólját. (5-0). A záró játékrészre érezhetően enyhült a feszültség, megtette a hatását az ötgólos előny. Öt perccel a vége előtt sikerült szépíteni a Bécsnek, Kovács Bronson kiállítását Richard Schlögl váltotta gólra (5-1).

A tegnapi vereség tehát nem hagyott mély nyomot a MACos fejekben, sikerült magabiztos játékkal előrukkolni és hozni a kötelezőt ma.