2017-11-05
magyar-vál
Már csak hármat kell aludnunk és mehetünk szurkolni!
2017-11-07
Idén először vendégszerepelt Csapatunk az osztrák fővárosban, annak a Vienna Capitals II vendégeként, akik jelenleg az utolsó helyen tanyáznak az Erste Ligában. A feladat adott volt: el kell hozni Bécsből a három pontot! Az első harmadban meglepően jól tartotta magát vendéglátónk, mi több sokáig úgy tűnt, hogy gól nélküli döntetlennel vonulhatnak majd öltözőbe a csapatok, ám Tóth Gergő találatával megszereztük a vezetést a 20. perc végén. A második harmadban pedig végleg eldöntöttük a mérkőzést, előbb Terbócs talált be egy mintaszerű akció végén, majd Dansereau lőtt óriási kapásgólt. Majoross Barnabás góljával már négy gólossá nőtt az előnyünk, Somogyi Balázs emberelőnyös találata - néhány másodperccel a harmad vége előtt - pedig azt jelentette, hogy megnyugtató vezetés mellett várhattuk a zárófelvonást. Az utolsó harmad nem tartogatott különösebb izgalmakat, a bécsiek Vendis góljával szépítettek, majd hosszas technikai szünet következett, mivel Somogyi Balázs szakmai közreműködésével az egyik plexi megadta magát és apró darabokra tört. Bár a játék legalább 30 percet állt, a bécsi csarnokban változatlanul kiváló hangulat uralkodott, köszönhetően fantasztikus szurkolótáborunknak. A végéig az eredmény már nem változott: Vienna Capitals II - Mac Budapest 1:5