2017-10-14
bra2
Ma este a Corona Brassó otthonában lép jégre a MAC Budapest
2017-10-14

Jó ütemben kezdték a ma esti mérkőzést a csapatok, a vezető gólt kiváló finn légiósunk, Jarmo Jokila szerezte meg a harmadik percben.
A válasz sem váratott sokáig magára, még az első harmadban egyenlített a csíki csapat Peter Fabus jóvoltából.
Kiegyenlített és sportszerű, kiállításmentes első harmadot követően, alig 40 másodperccel a második játékrész kezdetét jelző sípszó után, Antal Zsombor vette be Arany Gergő kapuját és szerezte meg a vezetést a Sportklub szurkolók örömére.
Ami nem tartott sokáig, előbb Keegan Dansereau lőtt egy szépségdíjas gólt, majd alig 11 másodperccel később Nagy Krisztián is bevette Onodi Ottó kapuját. Sajnos nem sokáig tétlenkedtek a kék fehérek sem, így Fabus második góljával, 3-3-nál mentek le szünetre a csapatok.
A harmadik, mindent eldöntő játékrészben már több kiállítás volt és két gól esett, de egyiket sem a mieink lőtték. Molnár Zoltán gólja után egy emberelőnyös találattal állította be a Sportklub az 5-3-as végeredményt, amin ezúttal nem segített a kapuslehozatalunk sem.

Majoross Gergelyt kértük, értékelje Csapatunk mai teljesítményét.

"Azt gondoltam, hogy előrébb járunk a fejlődésünkben és nem fogunk még egyszer belefutni abba, hogy próbálunk kispórólni helyzeteket a játékunkból és ezt azért gondoltam, mert a DVTK elleni mérkőzésnek ez volt a legfontosabb következtetése. Azt éreztem az azt követő mérkőzéseken, hogy nagyon nagyot tudtunk előrelépni, sokkal hatékonyabban tudtunk hokizni, de sajnos ma megint ebbe dőltünk vele. Rendre hoztunk olyan döntéseket, amikkel bizonyos helyzeteket csak meg akartunk úszni. Egy igazi hokimeccsen nem lehet csak megúszni helyzeteket. És vannak olyan mérkőzések ahol azzal, hogy támadni próbál az ellenfelünk, nekünk is olyan szituációkat alakít ki, amikből mi is támadni tudunk, viszonylag könnyen is. És lesznek olyan mérkőzéseink mint a Dab és a DVTK elleni, amikor nekünk egyszerűen nem marad más, minthogy egyszerű döntéseken keresztül késztessük hibára az ellenfelünket. Ma is megpróbáltuk ezt, de nem sikerült. Tovább tetézte a problémát a viszonylag sok emberhátrányunk és az, hogy ma nem volt mögöttünk egy olyan elképesztő kapusteljesítmény, ami mindezt tartani tudta volna. Nincs sok időnk arra, hogy mindezt helyretegyük és újra megtanuljuk, hamarabb újra a helyes útra kell lépnünk, hiszen holnap buszra ülünk és meccset játszunk Brassóban. Azt gondolom, hogy a keretünk eredményességének az a kulcsa, hogy ezt rendbe tudjuk-e rakni és teljesen stabilizálni, de nem csak 2-3 meccs erejéig, hanem stabillá tenni ezt a fajta döntéshozatalt, szerepvállalást. Csak akkor tudunk sikeresek lenni."

Egy, a ma esti mérkőzést a helyszínen végignéző szurkolónk azt mondta, hogy nagyon jó meccs volt a mai, ahol a jobban győzni akaró csapat nyerte a rangadót. Gratulálunk a vendéglátóinknak!
Nekünk nem marad más, mint pihenni egy nagyot és holnap megmutatni Brassóban, hogy ezúttal mi leszünk a jobban győzni akaró csapat!