2017-11-26
mac-forte
Lassan ebédidő van… VIDEÓ
2017-11-28
Ahogy azt várni lehetett, nagyon hajtós kis mérkőzést rittyentettek elénk a csapatok vasárnap esti szórakoztatás gyanánt. Mindkét oldal játékosai felszántották a jeget, a végén pedig hazai sikernek örülhetett a Tüskecsarnok közönsége.
Felemás arcát mutatta a MAC Budapest az első harmadban. Hosszú percekig nyomott az Újpest, a játékrész első felében beszorítottak minket a saját védekező harmadunkba. A védelem állta a sarat, de egy szerencsétlenül pattanó lövésből mégis gólt szereztek a vendégek. Sági emberelőnyben éles szögből lőtt magasan, Bálizson pedig valahogy átpattant a korong (0-1).
Úgy tűnt azonban, hogy éppen erre volt szüksége a MAC-nak, mert a játék képe innentől száznyolcvan fokos fordulatot vett.
Majdnem azonnal a bedobás után sikerült egyenlíteni, Dansereau azonban nem tudta még kihasználni az adódó lehetőséget. De egyre komolyabb helyzeteket alakítottunk ki és hamarosan jött is az egyenlítés, ezúttal már nem hibázott Dansereau (1-1).
A második harmadban még talán pörgősebb lett a játék mint az előzőben. Mindkét oldalon adódtak helyzetek, de a MAC tudott előbb eredményes lenni. Emberelőnyben Scott Macaulay lőtt egy nagy bombagólt messziről, Somogyi asszisztjából, két percre rá pedig Keresztury átcsorgó lövése után Nagy Krisztián növelte az előnyt (3-1).
A harmad utolsó részében kicsit elszabadultak az indulatok. Előbb Brownt állították ki 5 perc plusz véglegessel a meccsről, majd Cunningham keveredett egy verekedésbe.
A kisebb káoszt a vendégek tudták jobban kihasználni, nem sokkal az ötperces bünti letelte előtt Huba vette be Bálizs kapuját (3-2).
A záró játékrészben tartották a csapatok az eddig is látott fordulatszámot. Egymás után alakultak ki a helyzetek hol az egyik, hol a másik kapu előtt.
Alig telt el három perc, mikor Nagy Krisztián lövésébe Dansereau ért bele, a korong pedig az újpesti kapuban kötött ki (4-2).
A kapott gól felpörgette az Újpestet, de nem tudták megtörni a fegyelmezett MAC védelmet. Sőt, egy szép visszatámadásból Brance Orbán tulajdonképpen el is döntötte a meccset (5-2).
Az utolsó perceket végig előnyben játszhatta az UTE, harminc másodperccel a vége előtt ki is használták ezt, kapu előtti nagy kavarodásból végül megszületett a harmadik újpesti gól. A bírók kétszer is megvideózták, de az ítélet maradt. Mint ahogy az eredmény is, 5-3-as MAC győzelem.

Szép volt fiúk, gratulálunk! Ahogy a szurkolóinknak is, most azért keményen mentek a válasz rigmusok az ellenfél szurkolótáborának, nagyon acélos szurkolásban volt részünk! :)

Fotó: Dömötör Csaba