Ma este kezdetét veszi a Magyar Kupa rájátszás!
2018-01-17
mac011801
Kedves szurkolóink, a tegnap esti meccs értékelése Majoross Gergelytől
2018-01-18
Az első harmad letaglózó kezdést hozott. Alig telt el három perc és máris kétgólos előnyre tett szert az Újpest.
Először egy leindításból létszámfölényt alakítottak ki és a végén üresen maradó Frolik pontosan lőtte be Bálizs mellett a vezető gólt (0-1).
Rögtön utána emberelőnybe került a MAC, de egy korongeladás és aztán rossz váltás után Turbucz ért bele nagyon okosan a kapu elé lőtt korongba, az pedig a kapusunk lába között utat talált a hálóba (0-2).
Innentől a harmadra végig a MAC nyomás és pontatlankodás volt a jellemző, a vendégek pedig kontrákból veszélyeztettek néhányszor.
Egyelőre azonban úgy tűnt, semmi sem jön össze a srácoknak, a lövéseket hárította Sila, vagy épp csak mellémentek, emellett pedig többször is pontatlan megoldás volt a hazai akciók vége.
A második játékrészben már összeszedettebb csapat benyomását keltettük. Az elején még mindkét csapat nyílt sisakkal küzdött és szétszakadt a pálya. Aztán egyre jobban felénk billent a mérleg nyelve és a játék az előző harmad képét kezdte mutatni.
Egy Kovács Bronson kiállítást követően megpróbálta átfordítani a harmad momentumát az UTE, de homokszem került a gépezetbe. Egy elcsent korongból Brance Orbán szólózhatott és nagyon higgadtan, egy köténnyel fejezte be az akciót (1-2).
Nagyon megpörgettük a harmad végét és az eredmény sem maradt el! Egy szépen kijátszott támadás végén Nagy Krisztián bombázta be az egyenlítő gólt az utolsó percben (2-2)! A gólpasszosok Bodó Chris és Orbán Brance voltak.
A harmadik harmad jobban nem is indulhatott volna. Hamar támadásba lendült a MAC és Garát Zsombor egy átlőtt passzból hatalmas, gyönyörű gólt szerzett (3-2). Ez megkongatta a vészharangokat a vendégeknél és elkezdtek rohamozni. Bálizs és a védelem állták a támadásokat, a MAC csatársorok pedig kontrákkal veszélyeztettek.
A harmad felénél ismét mi irányítottuk a játékot, majd egy kapu előtti kavarodást kihasználva Scott Macaulay eresztett el egy tűpontos lövést középről (4-2). Messze volt azonban a vége és a vendégek tettek is róla, hogy ne bízzuk el magunkat. A buli után azonnal jött a szépítés, Nemes maradt üresen a kapu előterében és nem hibázott (4-3).
Sőt, alig másfél perc múlva az állás ismét döntetlen volt. Egy hátulról visszalőtt korong épp egykori csapatkapitányunkat, Kovács Csabát találta meg, aki magabiztosan be is lőtte az egyenlítő gólt (4-4).
Beszorított minket ezután az Újpest, de gólt nem szereztek. Az utolsó percekben mi voltunk veszélyesebbek, de a döntés a hosszabbításra maradt. A hosszabbítás rossz emlékeket idézett fel, a legutóbb a Tüskecsarnokban így győzött le minket az UTE. Most is ők vezették az első támadást és azonnal egy kapuvassal indítottak. Nem múlt el a veszély, miután azonnal eladtuk a korongot a saját harmadunkban, Sikorcin kegyetlenül belőtte a győztes gólt (4-5).
Szombaton a Magyar Kupa döntőt a DVTK Jegesmedvékkel játssza így az UTE. Gratulálunk a győzelemhez!