MAC Újbuda – MHk 32 Liptovský Mikuláš : 2-3 (szétlövés után)

Kedves szurkolóink, holnap 17:30-tól máris folytatjuk a 2018/2019-es szezonbeli küzdelmeinket…
2018-09-22
42453013_1831461226950270_4070683785975300096_o
Ma este 17:30-tól HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – MAC Újbuda
2018-09-25
A mérkőzés legelején emberelőnybe kerültünk és zseniális passzjáték végén Jared Brown gólra is váltotta ezt a második perc legelején - Chris Bodó, Nagy Krisztián voltak a gólpasszosok (1-0)!
A hetedik perc hozta meg az egyenlítést, az első emberhátrányunkat egy közeli, felső sarkos lövéssel használta ki Huna (1-1).
A játékrész nagyrészt kiegyenlített játékot hozott, bár a harmad második felében egyszer még kettős hátrányba is kerültünk. Azonban nagyon fegyelmezetten ezt sikerült kivédekezni, a végén pedig még egy kiállítást is kiharcoltunk. Több gólt nem hozott a harmad.
A második harmad nagy része szentmiklósi nyomás alatt zajlott, mégis mi szereztünk vezetést. Garát Zsombor előbb lőtt egy hatalmas kapuvasat, majd nem sokkal később újra ő próbálkozott, Pápa Márton pedig jó ütemben nyúlt bele a lövésbe (2-1).
A kapott gól érezhetően megakasztotta a vendégeket, átvettük az irányítást és több szép helyzetet is kidolgoztunk. A sors fintora, hogy egy kontrából ismét Huna lőtt gólt (2-2).
A harmadik játékrészre több vendég helyzet és sok nagy Bálizs bravúr volt a jellemző. Brown kiállítását követően tíz másodperccel vissza is nézték a bírók az egyik helyzetet, de Bálizs még idejében ráfeküdt a korongra.
A harmad közepe után ismét kettős emberhátrányba kerültünk, bár ezúttal ez csak 37 másodpercig tartott.
A védelmünk és a kapusunk azonban bombabiztosak voltak, így kihúztuk kapott gól nélkül.
A mérkőzés utolsó öt percét nagyon megtoltuk és többször is volt esélyünk gólszerzésre, de a szlovák kapu is érintetlen maradt. Trencsén után zsinórban a második hosszabbításunk jöhetett tehát.
A hosszabbításban jobban hajtottunk, Jared Brown és Jesse Dudás révén egy égbekiáltó helyzetünk is volt, majd a végére egy kiállítást is kiharcoltunk. Sajnos azonban gól nem született.
A büntetők során azonnal az elsőt belőtték a szentmiklósiak, amire a negyedik körben jött Browntól a válasz. A mindent eldöntő utolsó körben aztán vendégeinknek sikerült a gólszerzés, nekünk meg nem.