2018-09-12
poprad1
HK Poprad vs. MAC Újbuda: 3-1
2018-09-17
Az első harmad hatalmas iramban zajlott, felszántották a csapatok a jeget. És a harmad nagyrészében a MAC volt az irányító fél!
A vendégek alig jutottak el a kapunkig az első harmad első felében, mi viszont több szépen kijátszott támadást is vezettünk. Kicsit hideg zuhanyként ért éppen ezért a védelmi hibánkat kihasználó Jurík gólja (0-1).
Azonban ez nem lankasztotta le a MAC harci kedvét, sőt! Egy percen belül Chris Langkow révén megszereztük az egyenlítő gólt (1-1)! Scott Macaluay passzából Langkow kilőtte a hosszú sarkot.
Nem sokkal később Jared Brown kiállításából emberhátrányba kerültünk, és Ruckay szép lövésével újra az Érsekújvár szerezte meg a vezetést (1-2).
A második harmadot ismét jobban kezdtük, de az eredményben ez nem mutatkozott meg sajnos.
Beleszaladtunk egy kettős emberhátrányba, amit hősiesen kivédekeztünk, azonban bő öt perccel a harmad vége előtt Pospisil növelte a vendég előnyt egy nagy lövéssel (1-3).
Ez érezhetően megakasztotta kicsit a MACot, a harmad végén újra emberhátrányba kerültünk, amit egy kitámadás utáni szétszórt védekezéssel spékeltünk meg, Strauch pedig könyörtelenül kihasználta ezt (1-4).
A záróharmadra érezhetően elfogytunk fejben. A vendégek az első percben gólt lőttek egy szépen kijátszott támadás végén. A harmad közepe után pedig még kettőt rápakoltak, mindkettőt szép akció végén (1-7). Pospisil és Strauch is duplázott, a hetediket pedig Zboril lőtte.
A harmad hátralévő részében nem változott az eredmény, a játék is kapkodó maradt kicsit. Összességében azonban sokáig méltó ellenfelei voltunk az Érsekújvárnak.