MAC Újbuda – HK Nitra: 1-2 (szétlövés után)

A Digisport vendége volt Tokaji Viktor és Pozsgai Tamás
2018-09-28
42713144_1835751209854605_8516791011186311168_o
Itt is vagyunk Majoross Gergely véleményével a tegnap estéről
2018-09-29
Az első harmadban nagyrészt kiegyenlített küzdelem zajlott, de a szebb támadásokat mi vezettük. Rajna Miklósnak is akadt dolga, több nagy bravúrt is bemutatott. A harmad végén azonban mindkét kapu érintetlen maradt.
A második játékrész elején ritmust váltott a HK Nitra és hatalmas nyomás alá helyezték a kapunkat.
Harminc másodperc sem telt el, mikor akasztás miatt büntetőhöz jutottak a vendégek, azonban a lövés kimaradt.
A nyomás egy ideig állandósulni látszott, mi pedig kontrákra építettünk. A harmad felénél egy emberelőnyös két percre sikerült a vendég kapu elé áthelyezni a játékot, de gólt ebben a játékrészben sem láthattunk végül.
A harmadik harmad legelején bő másfél percig kettős emberelőnyben voltunk, de kisebb helyzetekig jutottunk csak belőle
. A hetedik percben Rapáč közeli lövését még védte Rajna, azonban a csatár a saját kipattanóját visszalőve vezetést szerzett a Nyitrának (0-1).
A kapott gól nem törte le a MACot, a pálya kissé szétnyílt a harmad második felére és nyíltsisakos küzdelem zajlott.
Két és fél perccel a vége előtt nagy erőkkel rohamoztunk és egy kapu előtti kavarodás után Cameron Burt kiegyenlített (1-1)!
Az utolsó fél percben még emberelőnybe kerültünk, de ebből nem született gól, így a kiállításból másfél percet átvittünk a hosszabításra.
Egy ordító helyzettől eltekintve azonban a hosszabbítás öt percében sem született eredmény.
A szétlövés során Chris Langkow megszerezte a vezetést a MACnak a második körben, amire Rapáč azonnal válaszolt. A következő körben Hrušik is eredményes volt, erre pedig tőlünk már nem volt válaszunk a maradék két lehetőségből.

Ismét egy olyan mérkőzést játszottak a mieink, ami miatt nincs miért szégyenkeznünk.