Ma este MAC Újbuda-HC Kosice 19:00-tól a Tüskecsarnokban!
2018-10-02
43083212_1840417496054643_2910104724046872576_o
Ahogy ígértük itt is vagyunk vezetőedzőnk véleményével a Csapat tegnap esti teljesítményéről.
2018-10-03
Az első harmadban nagyrészt kiegyensúlyozottan folyt a játék, mindvégig méltó ellenfelei voltunk a ligaelsőnek.
Néhány kiállítás hol az egyik, hol a másik oldalon kicsit borította az egyensúlyt, de a kapusok remekül végezték a dolgukat.
Egy perccel a vége előtt, egy nagy ütközés után Szabad Kevin zsinórban második meccsén kényszerült 5 perc plusz végleges fegyelmivel elhagyni a jeget, Ladislav Nagynak mutatkozott be kicsit keményebben félelmet nem ismerő fiatal játékosunk.
A második harmad ugyanolyan képet nyújtott mint az első. Hatalmas helyzetek mindkét oldalon, nagy védések mind Bálizstól mind Habaltól, és kemény játék. A harmad végére fél percig kettős emberelőnyben voltunk, ezalatt Dansereau közeli bombája volt a legemlítésreméltóbb, de gól sajnos ebből sem született. A harmadik játékrész első öt percét nagyon megnyomta a Kassa, Bálizs hatalmas bravúrokat bemutatva tartotta meccsben a mieinket.
Utána MAC előny következett és a momentum is átkerült a mi oldalunkra. Nyomtunk, nyomtunk és 8 és fél perccel a vége előtt sikerült is megszerezni a vezetést! Kreisz hatalmas szólót mutatott be és sebészi passzt adott Pápa Marcinak, aki bebombázta a meccs első gólját (1-0)!!!
Ez ébresztőt fújt a vendégek számára és újból támadásba lendültek. Öt percig bírtuk a nyomást, 3:42-vel a vége előtt egy messzi lövés utat talált az egyébként remekül védő Bálizs hálójába (1-1).
Fél perccel később aztán jött a hidegzuhany: újabb messzi lövés, ezúttal megpattanó és máris a Kassánál volt az előny (1-2).
A végére még egy kapuslehozatal maradt, de ezzel egyik fél sem tudott élni.