2017-02-16
Drew
Fehérvári Titánok- MAC Budapest 3-4!
2017-02-21
Visszajöttek a fiúk a válogatott szünetről és máris megkezdtük a menetelésünket a MOL Liga rájátszásában. Jöhetett a Fehérvár, akivel tavaly a MOL Liga történetének talán legjobb párharcát vívtuk.
Ellenállhatatlan erővel és sebességgel kezdtünk. Óriási ziccerbe került Terbócs a 4. percben, gyönyörűen húzott be a kapu elé, elsőre védett Lemay, de a kipattanót már nem tudta védeni. A 7. percben kontrát vezetett az EBEL csapattól ide vezényelt fiatal fehérvári sor, Sárpátki passzát pedig egy kis tunkolás után Shupe értékesítette (1-1). A kezdeti rohamok után kevésbé forogtak veszélyben a kapuk, mindkét csapat jól támadott le, ezért főleg a belőtt korongokkal operált mindkét fél, elég hektikus és ütközős kemény fizikai játék alakult ki. A harmad végét Láday elképesztő ütközése és egy vendég előny tarkította, de az eredmény már nem változott. Nagyon izgalmas és gyors első harmad után tűkön ülve vártuk a folytatást.
A második harmadot a korábbi energiaszinten folytattuk, a 23. percben egy visszatett korongot Vokla pöccintett Somogyi elé, aki irtózatosan nagy gólt lőtt a léc alá. Újra vezettünk és folytattuk meggyőző játékunkat. Láday felesleges szabálytalansága után emberelőnybe kerültünk, a 25. percben Booras robogott be a harmadba, kitette a szélen érkező Kovács Bronsonnak aki újabb gólt szerzett (3-1). Emberelőnybe került a Volán, amit kivédekeztünk, de arra jó volt, hogy az indulatok tovább forrjanak, egy tömeg jelenet után két-két páros kiállítással próbálta hűteni a kedélyeket a bíró páros. Kisvártatva emberelőnybe kerültünk, Jubinville pedig a 30. percben remek mozdulattal lőtte ki a hosszú felsőt, 3 gólra növelve az előnyt. Újabb emberelőnyt harcoltunk ki, amit Nagy Gergő értékesített a 35. percben (5-1). Emberhátrányba kerültünk és 37. percben Nagy Krisztián pedig addig tuszkolt, üldözte a két vendég bekket míg a kapu elé kerülő korong becsorgott, a hihetetlen találattal már 6-1-re nőtt az előnyünk. Két perccel később szólót vihettünk és kevésen múlt az újabb találatunk Roczanov szólójánál.
A vendégek kezdték jobban a harmadot, de sokáig nem tarthatott az örömük, mert egy perc elteltével Nagy Gergő lőtt be egy keresztpasszt. (7-1) A harmad hátralévő része a Fehérvár szépítésért folytatott meddő küzdelmével telt, komolyabb helyzeteket mégis mi alakítottunk ki. Magabiztosan,két jó és egy harmadnyi fantasztikus játékkal megérdemelten nyertünk. Minden bizonnyal ennél jóval nehezebb meccseink lesznek a párharcban, de felütésnek tökéletes volt. Ez is csak egy meccs volt a 4. győzelemig tartó párharcból, folytatás csütörtökön Fehérváron.