MAC Budapest vs. Vienna Capitals II: 7-0

2018-01-15
2018 jégkorong mac vienna capitals
Majoross Gergely szakmai véleménye a Mac Budapest vs Vienna Capitals meccsről
2018-01-16
Ahogy az (el)várható volt, végig mezőnyfölényben játszva, simán nyerte az utolsó alapszakasz meccsét a MAC Budapest csapata. Külön öröm, hogy visszatért a jégre csapatkapitányunk, Pozsgai Tamás.
Nem kellett sokáig várni a vezetésre, az ötödik percben Dansereau kapta meg középen üresen a korongot és nagyon pontosan lőtte ki a bal alsót, bebiztosítva ezzel magának az Erste Liga gólkirályi címét (1-0).
Végig érezhető volt a két csapat közti különbség, egy alkalommal még kettős emberhátrányt is sikerült viszonylag könnyen kivédekeznie a MACnak. A 13. percben jött a második hazai gól, Keresztury Erik szép szóló után volt eredményes (2-0).
A bécsiek támadásait Arany Geri hárította magabiztosan.
A második játékrészt emberhátrányban kezdtük, de így is mi veszélyeztettünk Brown révén.
Nagy fölényben játszottunk továbbra is, bár ez sokáig nem mutatkozott meg gólokban. Aztán a 14. percben, emberelőnyös helyzetben ismét Keegan Dansereau lőtt egyet a bal sarokba, igaz, ebben azért Fortuna keze is benne volt, lévén két bécsin is megpattant a lövés, így vágódott aztán védhetetlenül be (3-0). A harmad végére érezhetően elfáradtak a vendégek, az addig még csak-csak felénk irányuló letámadások és helyzetek már elmaradoztak, az utolsó pár percben a túlélésre játszott a Capitals.
Tették ezt eredményesen, lévén több gól nem esett ebben a 20 percben.
A harmadik harmad ugyanazt a képet mutatta mint az előzőek: MAC nyomás, sok helyzet, dominancia.
A harmad fele előtt növeltük előnyünket, Jesse Dudás húzta meg a jobb szélen, majd lőtte be a felső sarokba a korongot (4-0).
Pár perccel később Brance Orbán éa Chris Bodó passzolgatták körbe gyönyörűen az ellenfél teljes csapatát, végül előbbi fejezte be góllal a tökéletes akciót (5-0).
A Capitals ekkor már alig birtokolta a korongot, Szabad Kevin mégis háromszor is helyzetbe került. Arany Gergelyen azonban ma nem lehetett kifogni.
Másfél perccel a vége előtt vittük be a kegyelemdöfést. Ismét a Bodó-Orbán páros villant és ezúttal is Brance volt a gólszerző (6-0).
Az utolsó másodpercekben még sikerült keretbe foglalni az idei párharcunkat a Capitals ellen. Mansson indult meg és szép csel után mattolta Zimmermannt, beállítva a 7-0-ás végeredményt.
Vagyis mindkét hazai meccsünket 7-0-ra nyertük, közte a két idegenbelit pedig 5-1-re. Dansereau megszerezte a gólkirályi címet, Arany Geri pedig újabb shutouttal lett gazdagabb.
Magabiztos győzelem és jó játék, pont ahogy reméltük. Jöhet előbb a Magyar Kupa, majd az Erste Liga rájátszás.