2017-11-29
kép(1)
Este 18.00-tól FTC-MAC Budapest !
2017-12-01
A mérkőzés elejétől kezdve magához ragadta a kezdeményezést a MAC Budapest csapata. Nem hagytuk kibontakozni a hazaiakat, a játék szinte végig a Vasas védekező harmadában folyt.
Ma debütált a felnőtt csapatban először Kedves Richárd, Lőczi Árpád és Sarcia Antonio, kapus poszton pedig Nagy Kristóf volt nevezve Arany Gergely mellett. Az első gólunkat egy nagyszerű támadás végén Keresztury Erik szerezte, Somogyi és Vokla asszisztjából (1-0).
Ugyanebben a mederben zajlott a játék a gól után is. Cunninghamet kiküldték két percre, és bár ekkor ideiglenesen fellélegezhetett a hazai gárda, nem tartott sokáig ez az állapot. Nagy Krisztián mesteri kiugratásából Pozsgai került ajtó-ablak helyzetbe és a csapatkapitányunk nem is hibázott (2-0).
Egy sima és egy emberhátrányos gól után volt esélyünk emberelőnyösre is, de a hazai kiállítást nem sikerült végül kihasználni, a Vasas kapusa többször is szépen védett.
A második harmad első néhány perce egészen kiegyensúlyozottan zajlott, a hazaiaknak sikerült többször is eljutni a kapunkig. Gólt azonban ismét a MAC lőtt. Brance Orbán passzából Bodó volt eredményes (3-0).
Innentől újra nyomni kezdtünk és szűk hét perccel a harmad vége előtt megtörtük a Vasast. Előbb Keresztury szerezte meg a második gólját a meccsen, majd egy percen belül Garát Zsombor is eredményes volt egy gyönyörű szóló végén (5-0).
Ha valakinek lett volna még kétsége a meccs végkimenetelét illetően, az az utolsó három percben átértékelhette a dolgokat. Bodó egy hasonlóan szép szóló végén duplázott, újabb egy percen belül aztán Somogyi elé került kicsit kalandos úton a korong, aki egy zseniális cselsorozat végén a kapuba emelte a játékszert (7-0). A harmadik harmadban a fiataljainkon volt a sor, hogy letegyék a névjegyüket. Három perc sem telt el, mikor Molnár betalált (8-0). A Vasas próbálkozott néhány kontrával, Nagy Kristófnak egészen nagy bravúrokat is be kellett mutatnia.
A végére maradt két gól, amikre igazán büszkék lehetünk: Lőczi Árpi Dansereau csodás passzát váltotta gólra, a végeredményt pedig Kedves Ricsi állította be egy oldalról lőtt hatalmas rövid sarokba felhelyezett bombával (10-0).

Nagyon jó meccset hozott össze nekünk a Csapat, gratulálunk mindenkinek és büszkék vagyunk Kedves Richárd, Lőczi Árpád, Nagy Kristóf és Sarcia Antonio mai teljesítményéhez. Csak így tovább, fiúk!