Ma este 20.00-tól MAC Budapest-Újpesti TE!
2017-12-21
Véget értek az ünnepek…
2017-12-26
A tegnapival ellentétben ma egy végletekig kiélezett mérkőzést játszott a MAC Budapest csapata, ráadásul idén először került sor hosszabbításos mérkőzésre részünkről. Bemutatásra került az egyedi karácsonyi mezünk, ami egészen fantasztikusan néz ki, nagyon nagy titokban készült és nagy tetszést váltott ki úgy a Csapat, mint a szurkolóink körében az eddigi visszajelzések alapján.
Nagyon hamar megadtuk a meccs alaphangját, az első percben megrohamoztuk az újpesti kaput és a kapus alatt átcsorgó korongot Jared Brown vágta be (1-0). A vendégek mintha kicsit megszeppentek volna a gyorsan bekapott góltól, az azt követő időszakot ugyanis a MAC dominálta. Csak Sila hatalmas bravúrjainak köszönhetően nem nőtt a MAC előnye.
Az UTE a harmad második felére egyre több életjelet mutatott. Bálizs, kollégájához hasonlóan szépeket védett, egy Vokla kiállításból azonban mégis érkezett az egyenlítő gól. Egy távoli lövés kipattant kapusunk mammutjáról épp Sági elé, akivel szemben így üresen tátongott a kapu, ő pedig hidegvérrel belőtte a gólt (1-1). Nem sokkal később a vendégeknél Kovács összeszedte második kiállítását, amit a csapatkapitány Kiss Dániel nem tudott feldolgozni, fegyelmivel és végleges kiállítással mehetett az öltözőbe. Az emberelőnyös helyzetben nem teketóriázott sokat a MAC, villámgyors és pontos passzokkal Chris Bodó került helyzetbe és kipókhálózta a bal felsőt (2-1).
A harmad az emberelőnyös helyzetkihasználásról szólt, az utolsó percekben Somogyi kiállítását is gólra váltotta a vendégcsapat. Egy középre beadott korongot Ropret féltérdről, fonákkal küldött át kapusunk lábai között (2-2).
A végén még nyomott az UTE, de gól már nem született, ellenben Dudást kiküldték két percre.
A második játékrész - köszönhetően részben az áthozott kiállításnak - vendég fölénnyel indult, ugyanakkor mindkét oldalról pontatlanabb játékot hozott. Bálizs nagyokat hárított, de Sila sem maradt adós. Brown szólójánál nagyot védett, majd a visszatett korong Dansereauról haladt befelé, ám a kapus a bárdjával kikotorta a pakkot a gólvonalról.
A következő helyzetünkre azonban már nem volt ellenszer. Kettő az egy ellen sikerült meglógni és Dansereau mesteri passzát Klempa húzta be (3-2).
A gól felpörgette a meccset, mindkét oldal komoly támadásokat vezetett. Helyzetünket nem könnyítette meg két újabb kiállítás sem, bár ezeket sikerült kivédekezni. Két perc volt hátra, mikor Vokla eladta a korongot a saját védekező harmadunkban, utána pedig már csak szabálytalanul tudott korrigálni, büntető lövés következett, amit Sági egy villámgyors csuklómozdulattal értékesített (3-3).
Az egyenlítés után nagyon nyomni kezdtünk, Brown vezetésével gyors egymásutánban három veszélyes lövés is érkezett, de az eredmény már nem változott.
A harmadik harmad felfokozott iramban indult, oda-vissza záporoztak a helyzetek és eléggé szétszakadt a pálya. Érezhető mezőnyfölényben játszott az Újpest, több helyzetet alakítottak ki mint a MAC.
A harmad fele után kicsivel egy szépen kijátszott támadás végén Čaládi került helyzetbe és nem is hibázott közelről, először vezetéshez juttatva a meccsen csapatát (3-4).
Nem sokkal később Brown szúrás miatt öt perc plusz végleges kiállítással búcsúra kényszerült. Nehéz helyzetbe kerültünk, bár ezen enyhített kicsit egy gyors vendég kiállítás.
A négy-négy elleni szituációban és aztán az ötpercesünkből hátramaradt emberelőnyben nagyon passzívabb játszott az UTE és ez megbosszulta magát. Nem sokkal azután, hogy kiegészültünk, Dansereau vitte be a korongot a támadó harmadba és pár húzás után belőtte a kapuvas mellett az egyenlítő gólt (4-4)! A gól után ismét nyomni kezdtünk, de több találat már nem esett, ellenben az utolsó 15 másodpercben még mindkét csapat összeszedett egy kiállítást.
A szezonban először hosszabbítást játszott a MAC Budapest csapata.
A kiállítások miatt három-a-három elleni játékkal kezdődött az extra játékidő. A MAC játszott mezőnyfölényben, majd az UTE "túl sok ember a jégen" miatt még egy kiállítást is összeszedett. Ezt sajnos nem sikerült kihasználni és alig egy perc volt hátra, mikor a vendégek leindítottak és Nemes megszerezte a győztes gólt (4-5). Gólban gazdag és változatos mérkőzést játszottunk, sokszor billent a mérleg nyelve egyik oldalról a másikra, de a végén az ellenfél került ki győztesen a párharcból.

Fotó: Dömötör Csaba