MAC Budapest vs. Ferencvárosi TC: 5-8 (Összesítésben: 1-2)

Fotó: Mudra László - MAC
A MAC Budapest vs Ferencvárosi TC Erste Liga rájátszás első körének párharca jelenleg 1-1-re áll…
2018-02-26
Erste Liga negyeddöntő, 4. mérkőzés ma este 18 órakor Pesterzsébeten.
2018-02-27
Ha valami, akkor a megilletődöttség nem volt jellemző a két csapat játékára a harmadik mérkőzésen. Kezdettől fogva egymásnak ugrottak és komoly gólzáport hoztak össze már az elején.
Másfél perc telt el, mikor Könczei megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Nem kellett sokat várni a válaszra: Jesse Dudás emberelőnyből egyenlített 5 perccel később (1-1).
Sőt, ebben a percben megpörgették a gólkereket a csapatok: Shupe és Dansereau góljaival azonnal 2-2 lett az állás. Konkrétan 39 másodperc alatt esett 3 gól. Azonban továbbra is mindig úgy jött ki a lépés, hogy szaladnunk kellett az eredmény után. Owen egy leindításból ismét vezetést szerzett, majd Bodó egy kipattanót visszalőve harmadszor is egyenlített (3-3).
Végül Rafaj egy védelmi hibát kihasználva egyedül vihette Bálizsra a korongot és lőtte be a Fradi negyedik gólját a harmad végén (3-4).
A második harmad elejét egy emberelőnnyel kezdtük, végigtámadtuk a két percet, de Sevela mindent védett.
Tovább nyomtunk, az FTC pedig pár kontrából próbálkozott, aztán jött egy hazai emberelőny és ebből egy újabb gól. Egy középen megpattant lövés utat talált Bálizs lábai közt (3-5).
Ezt követően visszaállt a játék eddigi képe: MAC nyomás, Sevela védések. Végül két perce sem volt hátra, mikor Klempa balról mértani pontosságú lövéssel szépített (4-5).
A harmadik harmad nagy MAC hajrával indult, majd lendületet vett a Fradi és néhány percig ők irányították a játékot.
A nyolcadik percben kisebb kapu előtti kavarodás után Tendler elé került a korong, aki újra kétgólosra növelte a hazai előnyt (4-6).
Sőt, a harmad felénél ismét Tendler indult meg és még egy hidegvérű cselre is volt ideje, mielőtt nagyon szép lövéssel bevette a kapunkat (4-7).
A mieink még nem adták fel és öt perc sem volt hátra, mikor a középre érkező Garát tökéletes ütemben nyúlt bele egy lövésbe, a kapusnak esélye sem volt (5-7).
Az utolsó másfél percre lehoztuk Bálizst, de a kétgólos hátrány már behozhatatlannak bizonyult. Könczei Áron üreskapus gólja beállította a végeredményt (5-8). Holnap innen folytatjuk, ismét Pesterzsébeten.

Köszönjük szépen a fotókat a Ferencvárosi TC-nek.