MAC Budapest – Ferencvárosi TC ma este 19.00-től!
2017-12-20
Ma este még egy kicsit örülhetünk ennek a sok gólos győzelemnek…
2017-12-20
Végig magabiztos játékkal sikerült sima győzelmet aratni a Ferencváros ellen, ezzel mi nyertük a Magyar Kupa selejtezőkörét!
Az elejétől fogva gyilkos iramot diktáltak a csapatok, de bátran kijelenthető, hogy az első harmad a mi akaratunk szerint zajlott.
Gyorsan összeszedett két kiállítást a Ferencváros, így majdnem négy percig előnyben voltunk, azért csak majdnem, mert egy szép támadás végén Brown megszerezte a vezetést Somogyi és Macaulay asszisztjából (1-0).
A harmad feléig kellett várni a második gólra, ekkor Brown és Klempa passzát Dansereau értékesítette egy tökéletesen helyezett lövéssel (2-0).
Öt perc volt hátra, mikor kicsit az arcunkra fagyott a mosoly, egy saját kapu mögött eladott korongra csapott le a Fradi és bár a visszalövést még védte Arany, a kipattanóra ráfékezők közül valakiről becsorgott a kapuba a pakk (2-1).
A Srácok azonban nem álltak meg, újra támadás alá vették a vendégkaput és egy perccel a szépítés után tanítanivaló akció végén Tomas Klempa állította vissza a kétgólos különbséget (3-1).
A szerencsétlenül bekapott gól ellenére olyan nyitóharmadot hozott a Csapat, amire titkon mind számítottunk.
A másodikban ugyanez a trend folytatódott, sőt, ha lehet még jobban sikerült beszorítanunk az ellenfelet.
A harmad feléhez közeledve kétszer is eredményesek voltunk, mindkétszer Brance Orbán volt a támadás katalizátora. Tízesünk előbb Jesse Dudást, alig két percre rá pedig Tóth Richárdot hozta kihagyhatatlan helyzetbe, ők pedig nem is hibáztak (5-1).
Az FTC kontrákkal próbált meg operálni, de ezek nagyrészét a védelmünk még csírájában elfojtotta, a maradéknál pedig Arany Geri állta a korongok útját.
Négy percen belül voltunk, mikor újabb emberelőnyös helyzetet sikerült gólra váltani. A korong kisebb kavarodás után valahogy átjutott Sevelán és egymagában találta az üres kapu előtt Kovács Bronsont, aki megszerezte hatodik gólunkat (6-1).
A harmadik játékrész túl sok izgalmat már nem tartogatott, a harmad első felében kicsit ráültünk az eredményre, a vendégek emiatt többször is közel jártak a szépítéshez. Gólt azonban nem tudtak lőni, ennek ellenére Majoross Gergely időt kért, hogy felrázza fiait. És sikerrel járt! Nem sokkal az időkérés után Terbócs helyezte elérhetetlenül kapuba a korongot (7-1).
A végén már érezhetően mindkét csapat elfogadta, hogy ez a mérkőzés hazai sikerrel zárul, de Nagy Krisztián még tartogatott meglepit a végére: szép támadás végén feltette a koronát a Csapat mai teljesítményére (8-1).
Holnap várhatóan nem lesz ilyen sima mérkőzésünk, de bízzunk a Fiúkban, hogy az Újpestet is 0 ponttal küldik haza majd.