2017-12-28
mac1229
A 2017-es év utolsó mérkőzését játsszuk holnap este…
2017-12-29
A szezon túlnyomó részében egy hosszabbításos meccset sem játszottunk, most rövid időn belül a második ilyenre került sor.
Az első harmad első felében úgy tűnt, nyoma sincs a két nappal ezelőtti rossz formának. Jó iramot diktáltunk, irányítottuk a meccset, mi dolgoztuk ki a helyzeteket. Épp ezért ért hideg zuhanyként, hogy az első valamirevaló helyzetéből gólt lőtt a Fehérvár. Három és fél perc volt hátra, mikor Ainsworth lőtt sebészi pontossággal a jobb felsőbe (0-1).
Ráadásul deja vunk is lehetett tegnapelőttről, ugyanis most is sikerült 20 másodperc múlva még egy gólt kapnunk. Vehmanen ütőjéről pont olyan szerencsétlenül pattant fel a korong, hogy még éppen beférjen, Arany pedig éppen ne érje el (0-2).
Ez ébresztőt fújt Csapatunknak és azonnal beszorítottuk a Titánokat a kapujuk elé, sőt Majoross Barnabás révén meg is született a szépítő gól (1-2).
Nem könnyítettük meg a saját dolgunkat az utolsó percekre: két játékosunkat is kiküldték játék késleltetéséért, így szűk másfél percig kettős emberhátrányba kerültünk, a hazai csapat pedig könyörtelenül kihasználta ezt. Újból Ainsworth ütött gólt, újra kétgólos hátrányba taszítva minket (1-3).
A második harmadban végre azt a csapatot láthattuk, akit a szezon jelentős részében megszokhattunk. Felpörgettük a játékot, irányítottuk a meccset és lőttünk két gólt.
Mind a kétszer Tomás Klempa volt a befejező és Jared Brown az előkészítő, így a harmad fele előtt már egyenlő volt az állás (3-3).
A védelmünk is összeszedettebb volt, Arany pedig minden kapura tartó lövést hárított, így a csapatok döntetlennel fordultak a záró játékrészre.
A harmadik harmadot a fizikai hoki dominálta, amiből az elején mi jöttünk ki jobban. 5 perc telt el, mikor Dansereau középre cselezte magát és megszerezte a vezetést a MACiknak (4-3).
Innentől kicsit átváltott fejetlenségbe a meccs, egyik csapat sem tudta megtartani a korongot. Egy-két kósza helyzet így is akadt, de a kapusok a helyükön voltak. Ebből viszont a hazaiak profitáltak. Egy kivédekezett emberhátrányos helyzet után jött a kontra és két fehérvári is üresen maradt a kapunk előtt. Az első próbálkozást még védte Arany, de Antilla közelről bekotorta a kipattanót (4-4).
Négy perccel a vége előtt újból kettős emberhátrányban találtuk magunkat, ezt azonban sikerült kivédekezni. A rendes játékidőben már nem esett gól, így hosszabbítással folytatódott a mérkőzés.
A hosszabbításban pedig ismét alulmaradtunk. Két perc sem telt el, mikor Mazzag megindult és győztes góllal fejezte be az akciót (4-5).
Bár kicsit nehezen indult be a Csapat, de utána már sikerült felpörögni a kellő fordulatszámra. Ennek ellenére nem sikerült megtartani az utolsó harmadra megszerzett előnyt és zsinórban a harmadik vereségét szenvedte el a MAC Budapest.

Szomorkodni nincs sok idő, szombaton, azaz December 30-án 19.00-tól a Ferencvárost fogadjuk a Tüskecsarnokban.