2017-09-11
dudás00
Mától a MAC Budapest csapatát erősíti a magyar válogatott védő, Jesse Dudás!
2017-09-14
A magabiztos szezonkezdés után méltán tekinthettünk bizakodva az idei első kupameccsünk elé. A Csapat pedig nem maradt adósunk, magabiztos játékkal, simán győzött 5-1-re.
A lényegi dolgok nagy része az első harmadban történt, de a mérkőzés elején nem a jég miatt fagyott az arcunkra a mosoly. Egy akadozó vendégroham végén Tóth Adrián korongja valahogy utat talált Bálizs Bence kapujába, talán épp a kapusunk korcsolyájáról pattant szerencsétlenül a hálóba (0-1). Mindez a második percben...
A gyorsan kapott góltól azonban nem torpant meg a MAC, sőt épp ellenkezőleg, magasabb fokozatra kapcsolt, amivel a miskolciak nem tudtak a harmad további részében lépést tartani!
A harmad feléig sem kellett várni az egyenlítésre, Dansereau passzából Brance Orban talált be (1-1).
Gyors egymásutánban érkeztek a gólok, a 11. percben Nagy Gergő szerezte meg a vezetést egy gyönyörű akció végén, alig egy perccel később pedig Pozsgai Tamás vette be az ellenfél kapuját! (3-1)
A harmad vége sem maradhatott slusszpoén nélkül, erről Tomás Klempa gondoskodott, aki egy szép emberelőnyös akciót fejezett be góllal (4-1). A MAC tehát biztos vezetés tudatában jöhetett ki a jégre a második harmadban, de megtették azt a szívességet a fiúk, hogy nem húzták magukra az ellenfelet. Érezhetően ráültünk az eredményre kicsit, de egy percig sem hagytunk kétséget afelől, hogy ma is nyerni jöttünk ide. A harmadban gól nem esett, csak több kiállítás. A záró játékrész az előzőhöz hasonlatosan zajlott, de egy kicsit még fizikálisabbá vált a játék. Ebben a harmadban szórták ki a legtöbb játékost a bírók és mindkét csapat játszhatott kettős emberelőnyben is.
A harmad egyetlen gólja mégis emberhátrányból született. Vokla Roland gyönyörű ütközéssel és odapiszkálással kényszerítette korongeladásra az egyik miskolci támadót, a játékszer Brance Orban elé került, aki mesterien szöktette Nagy Krisztánt, ő pedig gyorsaságát és ütemelőnyét kihasználva lőtte a kapus válla fölé a korongot (5-1).
Ki kell még emelni Bálizs Bencét, aki hozta a tőle megszokott nagyszerű teljesítményt a kapuban, ha az elején az a fránya becsorgó korong nincs, akkor tökéletes napot zárt volna. Azonban így is megsüvegelendő ahogy védett, hatalmas gratulációt érdemel a nagyszerű teljesítményéért!

A MAC Budapest csapata felettébb magabiztosan és megnyugtatóan játszva húzta be az első győzelmét a Magyar Kupa idei kiírásában is, reméljük, hogy a folytatásban is ugyanilyen jó meccseket láthatunk a fiúktól. És persze minden szurkoló a címvédésben bízik, ez sem titok. :)
Köszönjük a srácoknak a remek estét, a látványos gólokat, szurkolóinknak a biztatást és a remek hangulatot.