MAC Budapest vs Dunaújvárosi Acélbikák: 3-4

2017-12-26
mac12271
Holnap milyen fontos teendőnk is van?
2017-12-27
A mérkőzésen érződött még a Karácsony hangulata, de ez nem volt jó hatással a meccs iramára.
Az első harmad eredménye nem tükrözte a mutatott játékot. Az elején egymást váltották a helyzetek, viszont az első két perc után a vendégek sokkal összeszedettebb csapat benyomását keltették. Ennek folyamán az ötödik percben Léránt egy kontrából meg is szerezte a vezetést a DAB-nak (0-1).
A MAC pontatlanul játszott, sok volt az eladott korong, többször csak Bálizs Bencén múlt, hogy nem lett nagyobb a hátrány. Épp ezért volt nagyon kellemes meglepetés a 12. percben Pozsgai egyenlítő gólja (1-1). Egy indításból ment a vissza passz Browntól, Pozsi pedig nem hibázott.
A DAB továbbra is egyre-másra alakította ki a helyzeteket, de gólt ismét csak a mieink lőttek. Az óra már majdnem az utolsó percre fordult, mikor egy végletekig kijátszott helyzetben Bodó lövés helyett átküldött egy mesteri keresztpasszt, Orbán Brance előtt pedig üresen tátongott a kapu és Ő nem hibázott, bevágta. (2-1). A második játékrészre kicsit összeszedtük magunkat, de a játék összképe kaotikusabb lett. Mindkét csapat sokszor csak kereste a korongot, kidolgozott helyzetet keveset láthattunk. Néhány kiállítás tarkította a harmadot és egy gól is esett.
Nyolc és fél perc volt hátra mikor Nagy Márk Máté kiegyenlített Nageler és Orbán asszisztjából (2-2).
A harmadik harmad elején felpörögtek az események. Hamar emberelőnybe került a Dunaújváros, amit először úgy tűnt kivédekezünk, de Léránt másként gondolta. Góljával vezetést szerzett a vendég csapat, majd 20 másodperccel (!) később egy eladott korongból Novotny növelte az előnyt (2-4).
Ez végre ébresztőt fújt a mieinknek és fél perc múlva (!) Somogyi lőtt bombagólt (3-4). Innentől hatalmas iramban zajlott tovább a meccs, sok helyzetet alakítottak ki a csapatok. A nagy védések mellett volt 1-1 kapuvas is, valamint egyszer Scott Macaulay blokkolt egy fantasztikusat.
Az utolsó öt percben Nagy Krisztián kapott egy 5 perc plusz végleges fegyelmit.
Két perccel a vége előtt Majoross vezetőedző időt kért és lehozta Bálizst, de az eredmény már sajnos nem változott.
Csütörtökön a Fehérvári Titánokkal játszunk, addig is hajrá MAC!