MAC Budapest vs. Corona Brasov: 5-2

Minden nap meccsnap! Ma este a Brassó csapatát fogadjuk este 19:00 órától a Tüskecsarnokban.
2018-01-08
Majoross Gergelyt kértük, hogy véleményezze a mai mérkőzést
2018-01-08
Sokáig továbbra sem találta jobbik formáját a Csapat, a Brassó elleni meccsen is sok hibával játszottunk. A végére azonban végre feléledtünk. Az első harmadban, bár pontatlanul hokiztunk, mégis mi voltunk az irányító fél. Több helyzetünk is volt, de a végén mindig volt egy nüansznyi hiba, ami miatt nem sikerült megszerezni a vezetést.
Így volt ez egészen a 14. percig, amikor is Chris Bodó belőtte egy szépen kijátszott akció végén az első gólunkat Somogyi és Orbán asszisztjából, emberelőnyben (1-0).
Nem tartott sokáig az örömünk, alig három perc telt el, mikor egy kipattanó lövést Tranca kanalazott vissza közelről (1-1).
A második harmad még szétszórtabb játékot hozott, mint az első. Itt egyik csapat sem tudott túl meggyőző fölényben játszani.
Aztán jött a hideg zuhany. Szinte a semmiből megszerezte a vezetést a vendégcsapat Bors által (1-2). A harmad végén próbáltunk nyomni, de gól nem lett belőle sajnos.
A záró játékrészre végre aztán kezdte azt a játékot játszani a Csapat, amit megszoktunk tőlük a jelenlegi gyengébb széria előtt.
És ez a jobb játék gólokban is megmutatkozott. A hetedik percben Wesley Cunningham eresztett el egy nagy bombát, amire az addig brillírozó brassói kapusnak nem volt ellenszere (2-2).
Az egyenlítés felpörgette a meccset és innentől a támadóhoki dominált. A vendégek támadásait Arany Geri nagyszerű bravúrjai semlegesítették, a mérkőzés második felében végig nagyon ihletett formában védett kapusunk.
Ez pedig úgy tűnt, levette a terhet a csapat válláról, ugyanis a harmadik harmad felénél végre visszaszereztük a vezetést. Bodó passzából Brance Orbán is betalált. (3-2).
Alig másfél perc volt hátra, mikor Brance duplázott! Egy gyönyörűen kijátszott helyzet végén Nagy Krisztián lőtte középre a korongot, Orbán pedig tökéletesen nyúlt bele (4-2).
A brassóiak a gól után lehozták a kapusukat, ami Dansereau Keegan használt ki. A palánknál megtartotta a korongot, majd az üres kapuba lőtte, beállítva az 5-2-es végeredményt.
Sajnos az örömünkbe nagy adag üröm vegyül most, mert mint kiderült, tehetséges fiatal hátvédünk meccsen szerzett kéz sérülése sokkal komolyabb mint elsőre látszott. Csuklótörés a diagnózis. Amint többet tudunk, beszámolunk az állapotáról, addig is azt üzenjük Neki, hogy fel a fejjel, Nándi! Veled vagyunk.