2017-09-01
IMG_8524
Értékes győzelemmel nyitottuk az idényt; DAB-MAC Budapest 3:5
2017-09-09
Ha ennek a meccsnek az volt a célja, hogy a játékosaink egy kicsit növeljék önbizalmukat közvetlenül a szezonkezdet előtt, akkor örömmel számolhatunk be róla, hogy a feladat csillagos ötösre elvégeztetett. A bécsiek "B" csapata próbált harcolni, de mindenfajta nagyképűség nélkül kijelenthetjük, hogy a két csapat nem volt egy szinten.
Az első percben a Capitals próbált letámadni és beszorítani minket a védekező harmadunkba, de azonnal a tudtukra adtuk, hogy nem vagyunk vevők az ilyesmire. Innentől kezdve a MAC irányította a mérkőzést, szinte végig az történt a jégen amit mi akartunk.
5 percen belül jött is az első gól, egy buli után szépen húztuk el jobboldalra a vendégeket, aminek következtében Tomas Klempa üresen maradt a bal körnél és Kovács Bronson passzát kegyetlenül bevágta (1-0).
Fél perc sem telt el, Brance Orban egy szép összjáték után precízen lőtte be Jared Brown passzát (2-0).
Tovább irányítottuk a mérkőzést, több helyzetünk is volt. Cunningham lövése a kapuvasról pattant ki, de több gól ebben a harmadban már nem esett. A másodikban ellenben kiszakadt a gólzsák. Kezdetnek Fejes csinált egy gyönyörű szólót, aminek a végén fonákkal mattolta a bécsi kapust, majd Dansereau percei következtek. Ő előbb emberelőnyből, majd öt-az-ötben is gólt szerzett (5-0).
A meccs fele után kicsivel Nagy Krisztián okozott káoszt a Capitals kapuja mögött, majd visszahúzott korongja átvánszorgott a kapus lábai között. A bírók visszanézték az esetet, a korong vajon teljes terjedelmével átment-e a gólvonalon, de a boxból kijőve a középpontra mutattak! Érvényes gól (6-0)! Nem sokkal később a kevés dolgát nagyon magabiztosan elvégző Arany Geri egyik ritka hibájának köszönhetően szépített a Bécs. Egy kapu mögül rosszul visszahúzott korong épp egy bécsi csatárt talált meg, Geri pedig már nem ért vissza a lövésre (6-1).
Persze ezt nem hagyhatták annyiban a MACos fiúk és mindent megtettek azért, hogy mi nevessünk a (harmad) végén. És sikerült is nekik! Dansereau mesterhármasához Nagy Gergő adta a nagy asszisztot (7-1).
A harmadikban gyors góllal nyitottunk, Nagy Krisztián volt eredményes emberelőnyből (8-1). Innentől kezdve érezhetően kiengedtünk, több vendégakció jutott el a kapunkig, de ezek nem jelentettek problémát Arany Gerinek. Volt egy-két figyelmetlenségi hiba a MACnál, amit lehet, hogy egy erősebb csapat jobban megtorolt volna, de ezeket tényleg betudhatjuk a nagy különbség adta figyelem lankadásnak.
Összességében elmondhatjuk, hogy egyre jobb és magabiztosabb a MAC, mérkőzésről mérkőzésre remekebb formájukkal kényeztetnek a srácok.
Gratulálunk a szépségdíjas gólokhoz, csak így tovább!