MAC Budapest – Sportklub Csíkszereda: 6-4

Ma este MAC Budapest-Sportklub Csíkszereda mérkőzés!
2017-10-27
Bronsi
Ma este héttől a Fehérvári Titánokat fogadja a MAC Budapest a Tüskecsarnokban
2017-10-29
Sikerült visszavágni a két héttel ezelőtti vereségért. Ezúttal egy sokkal magabiztosabb MACot láthattunk a jégen, de a vége így is nagyon szorosra sikerült. Nem igazán bírtak a csapatok egymással az első játékrészben. Mindkét csapat alakított ki helyzeteket, de majdnem a 14. percig várni kellett a gólra. Ekkor egy semleges harmadban középre adott korongot Somogyi Balázs szelídített meg és szép szóló után mattolta a csíki kapust (1-0).
Innentől még kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, lévén nyomni próbáltak a vendégek. Bálizs Bence azonban állta a sarat, amikor pedig minden veszni látszott, akkor a kapuvas nyújtott segítséget.
A második harmadban már érezhetően a MAC volt az irányító fél. Több helyzetet is ki tudtunk alakítani, veszélyesebben is játszottunk, a Csíkszereda pedig többször csak szabálytalanság árán tudta megállítani a mieinket.
Visszakapta az első harmados kapuvasat a Sportklub, ezúttal Brown volt centikre a gólszerzéstől, de nekünk is kifelé pattant a korong.
Azonban a harmad fele sem telt még el, mikor Nagy Krisztián emberelőnyben kapott egy pontos passzt a kapu mellett, majd áthúzva a kapus előtt ügyesen a helyére tette a korongot, megszerezve a második MAC gólt (2-0).
Éppen csak elkezdődött az utolsó két perc, mikor kettő az egyben indítottunk, Jesse Dudás remek passzt adott Klempának, aki szép gólt szerzett ebből (3-0). A harmadik harmadban felpörögtek az események. Az első percben egy eladott korong után kiugratták az elöl egyedül maradt Valchart, aki nem is hibázta el a tiszta helyzetet. Gyorsan érkezett a válasz, Terbócs még egy percen belül visszaállította a háromgólos különbséget (4-1).
Érezhetően más hozzáállással játszott a Csíkszereda, többet volt náluk a korong, kidolgozottabb helyzeteik voltak mint a mérkőzés első két harmadában. És az eredmény sem maradt el: a hatodik percben Fabus talált be a kapunkba (4-2).
Erre ismét MAC válasz következett, Dansereau egy megpattanó korongot tett a helyére négy perccel később (5-2). De messze volt még a vége, sőt az igazi izgalmak csak most kezdődtek.
Nem sokkal később emberelőnybe kerültek a vendégek és ezt Salló Alpár használta ki (5-3).
Még bő két és fél perc volt hátra, mikor csíki időkérés után lehozták a kapust, a taktika pedig nyerőnek bizonyult, alig 15 másodperc múlva máris újabb szépítőgólnak örülhettek a vendégek, Fabus Peter lőtte be második gólját ezen a meccsen (5-4).
Az utolsó percekben szinte odaszögeztek minket a csíkiak a kapunk elé, hatalmas nyomás alatt kellett állnia a sarat a MACiknak. A legvégén egy előreütött korongot Dansereau kísért be az üres kapuba, a Tüskecsarnok hazai szurkolótábora pedig felrobbant a hatodik és utolsó gólunknál (6-4).

Izgalmakban bővelkedő meccset láthattunk ma ismét, gratulálunk a Csapatunknak, szép volt Fiúk!