MAC Budapest- Ferencvárosi TC, 19.00
2017-12-31
Jó reggelt, kedves szurkolóink!
2017-12-31
Szép győzelemmel búcsúztatta Csapatunk a 2017-es évet és a nagyon tetszetős, sokak által megdicsért karácsonyi mezeket. Már az első perctől kezdve összeszedett csapat benyomását keltettük.
Nem hagytuk érvényesülni az ellenfelet, irányítottuk a mérkőzést és lőttük a gólokat.
Alig voltunk túl az ötödik percen, mikor Arany Geri indítását csapatkapitányunk, Pozsgai Tamás tette tovább, Klempa pedig megszerezte a vezetést (1-0). Tomás hozta az előző meccsen mutatott gólérzékeny formáját, ráadásul hányszor látunk kapust gólpasszt adni? 😉 Bizony ritkán, nagyon büszkék is vagyunk a mi kis Aranyunkra!
Két és fél percre rá a szintén jó formában lévő Orbán-féle sor is eredményes volt, Bodó és Nagy Krisztián asszisztjából Brance szerezte meg a második gólunkat (2-0).
És ez sem volt elég, mert kevesebb mint egy percet kellett várni a harmadikra! Jared Brown növelte az előnyünket, Dansereau gyönyörű passzából (3-0). Itt éppen csak egy kicsit mintha elbízták volna magukat a fiúk, amit gyorsan ki is használt a Fradi. Szépen körbejáratott korong után Preston Shupe szépített (3-1). Egykori játékosunk, Könczei Áron volt az egyik gólpasszos ennél az akciónál.
Azonban ez elég volt arra, hogy újra teljes fordulatszámra kapcsoljanak a mieink, több hibát ne vétsenek.
Ebben a harmadban több gól nem is esett, így mentek szünetre a csapatok.
A második játékrész első MAC gólját szájtátva nézte nemcsak a közönség, de a játékostársak is: Fejes Nándi elképesztően gyönyörű találattal nyűgözött le mindenkit. Ez lesz az a gól amit sokan és sokszor fogunk újra meg újra megnézni majd holnap az összefoglalóban. Talán ez volt az a pont ameddig tartani tudta magát a Fradi. További három MAC gólt szorgoskodott össze még Scotty Macaulay, Tomas Klempa és Brance Orbán- utóbbi két játékos duplázott a mai mérkőzésen, közel jártak a mesterhármashoz.
A harmadik harmadban már nem volt kérdés, mi domináltunk az elejétől a végéig.
Nagy Krisztián és Terbócs István lőtték az utolsó két gólt, ezzel beállítva a 9-1-es végeredményt.

Gratulálunk a Csapatnak, megérdemelten mennek pihenni, szép volt Fiúk!
De nem sokáig lazulhatnak, az új év első napján bizony már edzéssel készülnek a keddi, DVTK Jegesmedvék elleni rangadóra.
Pont ilyen hangos és lelkes szurkolásra lesz majd szükségünk mint amivel ma kényeztettek minket a szurkolóink. 😄 Hajrá MAC!

Fotó: Dömötör Csaba