2016-11-12
1
MAC Budapest- DAB 6-2
2016-11-14
Hosszú idő után játszottunk újra MOL liga mérkőzést hazai pályán. A legutolsó Brassó és Galac elleni hazai meccsek nem a szánk íze szerint alakultak.Fokozott motivációval léptek tehát pályára fiaink az ellen Fradi ellen, akiket a szezonnyitón nehezen, de meg tudtunk verni. Ennek megfelelően kezdtünk, a 2. percben, egy kapu előtti kavarodást követően Keresztury Erik lőtte meg első Mol liga gólját.Tovább nyomtunk, szórványos Fradi kontrák mellett a 9. percben Somogyi Balázs piszkált be egy újabb gólt. Egy perc sem telt el amikor Sean Escobedo lőtt irtózatosan nagy gólt egy visszatett korongból. (3-0). Időt kért a Ferencvárosi, aminek meglett az eredménye, Shinkaruk lőtt be egy kapu mögül érkező passzt (3-1). Fél perc múlva Hietamaki is betalált, hamar leolvadt az előny (3-2). Izgalmas lüktető játék folyt a jégen. Egy kapu előtti jelenetben Sevela kapott végleges kiállítást, jöhetett be a cseréje: Soós László.

A második harmad emberelőnyét elég gyorsan kihasználtuk, 2 perc után Keresztury talált be újfent (4-2), kettős előnyben, a 25. percben Somogyi Balázs kígyózott be a kapu elé és lőtt óriási gólt ismét (5-2). Tovább nyomtunk, uraltuk a játékot, az eredmény a 29 percben beérett, Vokla Roland indult meg a félpályáról és csatárokat megszégyenítő mozdulatok végén meglőtte második gólját. (6-2) Egy kontra után a 35. percben Escobedo váltott gólra egy kipattanót, ezzel már ő is két találatnál járt. Tovább nyomtunk és hiába hárított Soós kapus bravúrral, a kipattanót Roczanov Dezső belőtte az üres kapuba. (8-2) Vokla lőhetett volna újabb gólt, de a büntetője kimaradt, ennek ellenére új közönség kedvenc született. Fél perccel a harmad vége előtt egy szép akció végén Shinkaruk szépített (8-3) De befért még egy slusszpoén, 5 másodperccel a vége előtt Booras is meglőtte első gólját a csapatban (9-3).

A harmadik harmad is a mi fölényünkkel kezdődött, de látható volt hogy a megszerzett előny tükrében kissé takarékon égtek a fiúk. Az eddig kevesebbet játszók is lehetőséget kaptak. Helyzetek voltak ugyan mindkét oldalon, de az átütő erő hiányzott. Volt egy vitatott helyzet ahol nem adták meg Roczanov gólját, de lényeg már nem változott, megérdemelt nagyon magabiztos győzelmet arattunk hosszú idő után hazai pályán.