MAC Budapest-Ferencvárosi TC: 7-1 Összesítésben: 4-2, továbbjutó a MAC Budapest!

u14
Ahol szeretet van, ott a távolság nem akadály
2018-03-03
DSC_2145(1)
A MAC Budapest vezetése úgy döntött, hogy a Brassó csapatát választja az Erste Liga elődöntőjében
2018-03-04
A párharc hatodik mérkőzésén már az első harmadban sikerült tekintélyes előnyt szereznie a MACnak.
Az első percekben lerohanással próbálkozott a hazai csapat, de hamar megfordítottuk a játék képét és folyamatos nyomás alatt tartottuk Sevela kapuját.
A hatodik percben sikerült megszerezni a vezetést, Chris Bodó cselezte be magát hátulról a kapu elé és a közelről rálőtt korong Somogyi közreműködésével utat talált a hálóba (1-0).
Hatalmas iramot diktáltunk ezután, a következő percben több lövés is záporozott a Fradi kapujára, végül Jesse Dudás hatalmas lövése vágódott be (2-0).
A zöld-fehérek kitámadtak néha, de Bálizs az összes próbálkozásukat hárította, ha a védelmünk egyáltalán elengedte őket a kapunkig.
A harmad végén Jared Brown kiállítása miatt emberhátrányba kerültünk, de a játék képén ez nem sokat változtatott. Sőt, Jesse ismét eredményes volt emberhátrányból! (3-0)
A második harmadban ismét rohammal indított a Fradi és ezúttal gól is lett belőle. Kovács hozta be a harmadba majd vezette rá tisztán Brunyára a korongot, lövése pedig valahogy utat talált a hálóba (3-1).
A harmad feléig kiegyenlítettebb játék zajlott, ekkor azonban emberelőnybe került a MAC és egy fantasztikusan kijátszott akció végén Chris Bodó lőtt gólt (4-1).
Majd két perc sem telt bele, mikor Somogyi Balázs kapott mesteri keresztpasszt Manssontól és szerezte meg belőle a MAC ötödik gólját (5-1).
Kapust cserélt a Ferencváros, Pleszkán József érkezett védeni és a harmad hátralévő részét lehozta gól nélkül.
A hazaiak is ébresztőt fújtak, komoly támadásokat vezettek, de több nagy bravúrt bemutatva Bálizs Bencén nem sikerült túljutniuk.
Az utolsó játékrész két gyors hazai kiállítással indult (illetve az egyiket még az előzőből hozták át), de ebből nem esett gól. Nem sokkal később viszont igen! Tóth Richárd és Molnár Dávid összjátékából utóbbi szerzett szép gólt (6-1).
Nem sokkal később egy középre játszott korong teljesen üresen találta a szülinapját tegnap ünneplő Tomás Klempát, aki hidegvérrel mattolta Pleszkánt és lőtte be a hetedik gólunkat(7-1).
A mérkőzés utolsó részében fizikaibb lett a játék, ami magával hozta a kiállításokat is.
Néhány nagyobb helyzet adódott még, de az eredmény már nem változott, győzött és ezzel tovább jutott a MAC Budapest csapata!