MAC Budapest-Ferencvárosi TC: 3-2 h.u. Összesítésben: 2-2

Fotó: Mudra László - MAC
Erste Liga negyeddöntő, 4. mérkőzés ma este 18 órakor Pesterzsébeten.
2018-02-27
28472317_1577392729023789_5660257008458531303_n
Ma este 19 órakor kezdődik az Erste Liga negyeddöntő ötödik mérkőzése a Tüskecsarnokban
2018-03-01
A párharc legkiélezettebb meccsét láthattuk ma este Pesterzsébeten.

A MAC az első perctől kezdve dominálta a játékot, nagy helyzeteket alakítottunk ki és egy kettős emberelőnyt is sikerült kiharcolni.
Hatalmas tűzijátékot rendeztünk, de Sevela ihletett formában védett és segítségével kivédekezték a hazaiak.
Nem sokkal később a MAC is megoldott egy emberhátrányos helyzetet, Somogyi Balázst küldték ki két percre, de a védelem és Bálizs a helyén volt.
A harmad utolsó percében aztán a sok kihasználatlan helyzetünk megbosszulta magát. Egy eladott korongból kontrát indított a Ferencváros és Németh góllal fejezte be az akciót (0-1).
A másodikban kiegyensúlyozottabb lett a játék, mindkét oldal nagy helyzeteket alakított ki.
A hetedik percben aztán egy gyors támadás végén Scott Macaulay egyenlített Jesse Dudás és Jared Brown asszisztjából (1-1).
Innentől átváltottak a csapatok "hajtós, de pontatlan" üzemmódba. Néhány helyzet kialakult, de a játék összképe elég nagy fejetlenséget mutatott. Ami kiemelendő pozitívum, hogy Bálizs sokkal magabiztosabban védett mint tegnap.
A harmadban nem is esett több gól, a döntés így a záró játékrészre maradt. Legalábbis ekkor még úgy gondoltuk.
A harmadikban hamar megragadtuk a kezdeményezést és erőfeszítéseinket siker koronázta. Egy közelről rálőtt korong kipattant Seveláról éppen Tóth Gergely elé, aki megszerezte a vezetést (2-1)!
Ez felpörgette a csapatokat, mindkét oldalon jöttek a helyzetek futószalagon. Hét és fél perc volt hátra, mikor Hietamäki emberelőnyben üresen kapta meg a korongot szembe a kapuval és hidegvérrel be is lőtte azt (2-2).
A hátralévő időt megnyomtuk, a Fradi pedig kontrákkal próbált operálni. Egyik sem hozott sikert, így a párharc során először hosszabbításra került sor.
A hosszabbításban enyhén szólva nem remekeltünk az alapszakaszban, most azonban hamar kárpótoltak minket a srácok. Pár erőtlennek tűnő próbálkozást követően Scott Macaulay szökött meg és egy gyönyörű lövéssel eldöntötte a meccset!!! (3-2)
Végletekig izgalmas összecsapást sikerült megnyerni, ezzel kiegyenlítettük a párharcot és pozitív élménnyel megyünk haza a Tüskébe.