2017-10-29
mai01
MAC picks up 6 Points, Orbán scores hat trick
2017-10-30
A tabella utolsó előtti helyén álló Fehérvári Titánokat fogadtuk ma este a Tüskecsarnokban. Az első harmad jó tempót és MAC-os fölényt hozott, amit azonban nem sikerült gólra váltaniuk a srácoknak. Egy-egy kihasználatlan emberelőnyt jegyezhettünk még a harmad során. A második játékrészben azonban beindult a gólgyár, előbb Brance Orban talált be Somogyi kipattanó lövése után, majd néhány perccel később a fehérváriak légiósa, Kelin Ainsworth egyenlített Antilla kiváló átadásából. Alig két perccel később ismét nálunk volt az előny, az imént gólpasszt jegyző Somogyi Balázs talált be Majoross Barnabás átadásából. A játékrész vége előtt nem sokkal azonban ismét kiegyenlítettek a Titánok, Joseph Antilla talált be Bálizs kapujába, így az utolsó harmadra maradt a mérkőzés eldöntése. A kiváló napot kifogó Ainsworth emberelőnyből volt eredményes a 45. percben, így 3:2-re már a vendégek vezettek. Nem tartott azonban sokáig a fehérvári előny, Nagy Krisztián közvetlenül a korongbedobás után mattolta Kornakker Dánielt, majd percekkel később Brance Orbán belőtte a mai meccsen második gólját Láday Tamás kiállítása után. Tíz perccel a rendes játékidő letelte előtt Keegan Dansereau növelte kétgólosra a hazai vezetést, bő két perccel később pedig Nagy Krisztián talált be emberelőnyből, így már 6:3 állt az eredményjelzőn. A fehérváriak azonban nem adták fel, Schoenmakers szépített, majd két és fél perccel a vége előtt időt kért Kóger István és lehozta hálóőrét. A végeredményt Brance Orban állította be, aki távolról talált az üres ketrecbe megszerezve ezzel harmadik gólját a találkozón. Közönségszórakoztató, gólban gazdag mérkőzésen múltuk felül a Titánokat, köszönhetően a harmadik harmadban nyújtott kiemelkedő játékunknak. Gratulálunk Brancenek a mesterhármasához, szívesen számolunk el legközelebb is háromig! :)

Szép volt Fiúk, Hajrá MAC!

Folytatás szerdán a Magyar Kupában, ahol hazai pályán - mégis vendégként - csapunk össze a KMH csapatával.

Fotó: Dömötör Csaba