MAC Budapest – Fehérvári Titánok 3-1, elődöntőben a Csapatunk!

2017-02-21
20170222101
MAC Advances to Semifinals
2017-02-24
Sokan elöljáróban az év meccsének titulálták a mai mérkőzést, a pihent EBEL játékosokkal az életéért küzdő Fehérvári Titánokat fogadtuk.Tőlünk Escobedo hiányzott, mindenki más ott volt a jégen, hogy tovább írja a két csapat közös történelemkönyvét. Keményen kezdett a fehérvári EBEL sor, gólt alig egy perc elteltével mégis mi szereztünk Booras révén, aki a kapu előtt kotorta be a pakkot. A gól feltüzelte mindkét oldalt, a jégen és a nézőtéren egyaránt. Nagyon parázs és gyors meccs alakult ki, érezhető volt a feszültség a szövegeléseken és a sípszó utáni odaszúrásokon. Reisz Áron ezúttal sem lopta be magát a hazaiak szívébe, sokadik megoldása kiállítást ért, sőt kettős előnybe kerültünk amiből egy perccel a harmad vége előtt az ihletett formában játszó Nagy Gergő megszerezte második gólunkat. Megérdemelt 2-0 arányú vezetéssel mehettünk pihenni.
A második harmadot előnyben kezdtük és támadtunk az újabb gólért, a dominanciánkat megtörte, egy fehérvári emberelőny, gyorsan felálltak a vendégek és a 24. percben Erdély Csanád révén szépítettek. Felrázott minket a gól és nagyon keményen támadtunk , a munkának a 30. percben lett meg a gyümölcse, Terbócs húzott be nagyon vagányul a kapu elé, a kavarodás végén a menteni igyekvő vendég bekk ütőjéről csorgott be aztán Kovács Csaba korongja (3-1). A harmad második fele inkább az indulatokról és a kiállításokról szólt, helyzetek adódtak mindkét kapunál, de gól nem született.
Egy áthúzódó előny miatt a harmadik harmadot mi kezdtük jobban. Nem sikerült betalálni, ezután átadtuk a területet kissé, de nem mondtunk le a támadásokról, hagytuk futni az előny után az ellenfelet. Teljes gázzal ment mindkét csapat, ahogy az adok kapok is. Nehéz leírni mi történt ebben a harmadban hiszen az egész egy óriási rohanás volt, hol az egyik hol a másik kapu előtti ziccerrel. A harmad második felére elképesztő párbaj alakult ki a két közönség között is. A MAC szurkolók olyan hangerővel biztatták a csapatot, amire még nem volt példa, 23-ik játékosként hergelték a győzelem fele a srácokat. A harmad második felében mindent megtettünk az újabb gólért, de Rajna Miklós elképesztő bravúrokkal tartotta csapatát. Három és fél perccel a vége előtt időt kért a vendég csapat és lehozta kapusát, nem akármilyen hajrára volt kilátás. Óriási nyomást helyeztek ránk a kék-fehérek, de kibírták a fiúk és megérdemelten jutottak be a MOL Liga legjobb négy csapata közé, 4-1es összesítéssel. Most szusszanhatunk egyet és várhatjuk az ellenfelet, ami elnézve a még futó párharcokat ugyanilyen kőkeménynek ígérkezik.

Köszönjük mindenkinek aki ma kijött biztatni a csapatokat, remek playoff hangulatot sikerült a Tüskecsarnokba varázsolni!

A Csapatunkra hihetetlenül büszkék vagyunk, gratulálunk nekik, hajrááá, MAC!!!!!!!!!!!!!!!!

Fotó: Dömötör Csaba