DVTK Jegesmedvék- MAC Budapest 5-4 (hosszabbítás után)
2017-03-17
szurkik01
DVTK Jegesmedvék- MAC Budapest 4-3
2017-03-20
Az egyenlítés reményében fogadtuk ma este a miskolci csapatot. Az első öt perc meglehetősen tapogatózó játékot hozott, komoly helyzet nélkül. Az első ziccert Bálizs Bence spárgázta ki a 6. percben. Mintha erre vártak volna a felek, varázsütésszerűen felpörgött a mérkőzés, óriási iramot diktáltak a vendégek, de az első gólt mégis mi szereztük meg. A 12. percben Somogyi lépett ki kontrából és gyönyörűen lőtte ki a bal felső sarkot (1-0). Szinte azonnal válaszolhattak volna Magosi révén a borsodiak, de Bálizs áthatolhatatlan volt. A következő percben megint kiléptünk, Jubinville centerezését pedig Terbócs nagyszerűen lőtte fonákkal a léc alá, megszerezve ezzel a második gólt! A harmad végén emberhátrányban játszottunk, de Tóth Richárd kilépése után mégis nekünk adódott komolyabb helyzetünk. A második harmadot hátrányban kezdtük, de nagyon összeraktuk az emberhátrányos védekezésünket, remekül állták a fiúk a sarat és a kapus teljesítmény elképesztő támogatást jelentett. Az alapszakasz legjobb kapusa ezúttal és kitett magáért. A 26. percben mi kerültünk emberelőnybe és az óriási nyomás alatt végül Kovács Bronson közeli lövésénél rogyott meg Adorján (3-0). A harmad második felét szinte folyamatosan emberhátrányban töltöttük, de a remek védekezésünk a vendégek pontatlan befejezésével párosult, így magabiztos előnnyel mehettünk pihenni a 3. harmadra.
A harmadik harmad teljesen az igényeinknek megfelelően alakult, nagyon összeállt a védekezésünk, helyzetet szinte egyáltalán nem, és tiszta lövést is alig engedtünk az ellenfélnek. Gól nem esett a záró játékrészben, ami nem is csoda, mert Bálizs Bence fantasztikusan védett ma és a Miskolc összesen hat emberelőnyt puskázott el. Az első mérkőzés és a mai meccs első harmadának kezdeti bénultsága után megtalálta a játékát a csapat és összességében a sokkal precízebben és koncentráltabban játszottunk, így megérdemelten egyenlítettük ki a párharcot. Folytatás szombaton a borsodi megyeszékhelyen.

Gratulálunk Csapatunknak a nagyszerű teljesítményhez!