2017-03-17
17352386_1261681430594922_8664490646480976471_n
MAC Budapest – DVTK Jegesmedvék, 3-4
2017-03-21
Az előző meccs magabiztos győzelme és stabil játéka után nagy reménnyel vártuk a párharc harmadik felvonását. Miskolcra látogattunk abban a reményben, hogy elvehetjük a borsodiak pályaelőnyét. Ráadásul Magosi Bálint három meccses eltiltást kapott, így aranysisakosuk nélkül álltak fel a vendéglátók.
Jobban kezdtünk, Somogyi megugrásánál akár gólt is szerezhettünk volna, de Adorján fogta a korongot. A kezdeti rohamok után kiegyenlítetté vált a játék, amit Escobedo kiállítása tört meg. A döntőben nem szerzett még gólt emberelőnyből a DVTK, sajnos a 9. percben sikerült megtörniük ezt a szériát. A tizedik emberelőnyt Gőz Balázs értékesítette egy kipattanó után (1-0). Öt perccel később ismét hazai emberelőny adódott, amit újfent Gőz értékesített egy kipattanó után (2-0). Jókor kerültünk emberelőnybe, mert kicsit megfogott minket a gól, kis híján betaláltunk, óriási ziccer csúszott át a hazai kapus alatt. Sok felesleges kiállításunk volt és ezzel jobban élt az ellenfél az első harmadban.
A második harmadot a hazaiak kezdték jobban, szerencséjük is volt, amikor Vojtkó kék vonalas lövése a 25. percben végig flipperezett több emberen és a kapuban kötött ki (3-0). A harmad közepe tájékán elkezdtünk keményebben letámadni és ütközni, majd Terbócs szerzett korongot és lőtt kapuvasat. A lendületünket megakasztották az újabb hazai emberelőnyök, ahol többször kellett bravúrral hárítania Bálizs Bencének. Benne volt, hogy újabb gólt szereznek a jegesmedvék, de Brunyánk tartotta a frontot hátul. Sajnos a megszokottnál kevésbé voltunk veszélyesek, sokszor fegyelmezetlenül játszottunk és nem tudtuk rájuk erőltetni a játékunkat.
Emberhátrányban kezdhettük a harmadik harmadot, és nem sokon múlott az újabb hazai gól, de a hokit gólra és nem helyzetre játsszák. Előbbiek függvényében a 43. percben Escobedo óriási gólt lőtt a kék vonalról (3-1). Nem örülhettünk sokáig Scooby gyönyörű góljának, mert három perccel később eladtunk egy korongot a saját harmadunkban amit remek összjáték után Colin Joe büntetett (4-1). Eltávolodott az egyenlítés reménye, de elcserélték magukat a piros- fehérek és ha már így alakult Kovács Bronson belőtte az emberelőnyt a 51. percben (4-2). Feljöttünk a harmad utolsó tíz percére, amiben szerepe volt annak is, hogy emberelőnyben játszhattunk többször is. Mi több,be is találtunk az 54. percben, Somogyi Balázs lövése a kapu előtti embereken felperdült és a kapuba hullott (4-3). Óriási küzdelmet ígért és hozott is az utolsó öt perc. Lehoztuk a kapust, óriási nyomást helyeztünk Adorján kapujára. Ezúttal sem az időkérés, sem a kapus lehozatala nem váltotta be a reményeinket, nem sikerült egyenlíteni, sem egyel több gólt lőni. Ma este heroikus küzdelemben nyert a címvédő. Három mérkőzés után egyértelműen kijelenthető, hogy a bajnoki cím kulcsa a fegyelmezettség és a speciális játékhelyzetek kihasználása lesz. Nem kell sokáig várni a következő mérkőzésre, hétfőn egyenlíthet a MAC Budapest hazai pályán, a Tüskecsarnokban.

Szurkolóinknak köszönjük a nagy számban való részvételt és buzdítást a mai meccsen, találkozunk hétfőn este 18.00-kor.

A Csapatnak pedig Dósa Levi rajzaival üzenjük, hogy hajrá és büszkék vagyunk rájuk! Menni kell tovább, tudtuk nem lesz könnyű, de meg tudjuk csinálni!