2017-09-14
70
Újpesti TE- MAC Budapest 1-5
2017-09-18
Az első hazai Erste Ligás meccsünkön nagy taktikai küzdelem zajlott, két harmadon keresztül nem bírtak egymással a csapatok, végül mégis öt gól esett. Az első harmad kiélezett játékot és több kiállítást hozott, de gólt nem. Az elején a vendégek akarata érvényesült inkább, de ahogy telt az idő, úgy vették át a MACik az irányítást. Egetverően nagy helyzet egyik oldalon sem volt, a dunaújvárosiak egyszer letámadtak kettő az egyben, de Wes Cunningham egy szép vetődéssel állította meg a támadást.
A második harmadban még jobban felpörögtek a csapatok, de nagyrészt még mindig a mieink domináltak. A játék sokkal fizikálisabb lett, nem kímélték egymást a játékosok, ugyanakkor kiállításból nem volt több mint előzőleg. Gólt ezúttal sem láthattunk, a döntés tehát az utolsó játékrészre maradt.
A záró harmad egészen új meccset hozott, de sajnos az ütemváltás az Acélbikáknak sikerült jobban. A MAC kiállítással kezdte a harmadot, egy percbe sem telt és Orbán Attila egy szép támadást befejezve lőtt egy emberelőnyös gólt (0-1). Ezt nem hagyhattuk annyiban, azonnal jött is a válasz! 18 (!) másodperccel a meccs első gólja után jött a második is, Tomás Klempa vágta a korongot Duschek kapujába (1-1)!
Innentől próbáltuk nagyobb nyomás alá helyezni a vendégkaput, de a terv visszafelé sült el.
Egy eladott korongból Novotny lódult meg és meg sem állt a kapunkig, Arany Gergely nem tudta hárítani a biztos ziccert (1-2). Újból jött még egy gól, ám ezúttal sajnos nem az egyenlítést jelentő, hanem a harmadik újvárosi. Odnoga egy -ami szép, az szép!- gyönyörű szóló után fonákkal pókhálózta ki a felső sarkot (1-3). A végén kicsit paprikás lett a hangulat, többször is kakaskodtak egymással a játékosok egy-egy nagyobb ütközés után. Majoross edző a meccs utolsó perceire lehozta Arany Gerit, de - lévén emberhátrányban voltunk - az extra csatárral is csak egyenlő létszámban tudtunk támadni.
A húzás kifizetődőnek bizonyult, fél perccel a vége előtt Somogyi Balázs talált be kisebb kavarodás után a kapuba (2-3)! Sajnos több gólt már nem sikerült lőni, így maradt az egygólos Dunaújváros siker.
A MAC a kapu előtt az egész meccsen kicsit indiszponáltnak tűnt, a legtöbb lövésünk a kapu közepére ment, de ez a vereség nem szabad, hogy letörje a Csapatot, a hibákból tanulni kell és a következő meccsen még éhesebben a jégre lépni.