MAC Budapest – ASC Corona 2010 Brasov: 5-3 Összesitésben: 2-0

Ma este 8 órakor folytatódik az Erste Liga elődöntő a Tüskecsarnokban
2018-03-08
Itteni idő szerint 17:30-kor folytatódik az Erste Liga elődöntőinek a MAC Budapest – Corona Brasov ágán zajló küzdelme
2018-03-11
A tegnapihoz képest nagyobb iramban kezdte a Csapat a ma esti meccset és a játék képe is jobban festett.
Ennek ellenére a Brassó szerezte meg a vezetést. Egy buli után Mihály a kapu mögül előrecselezte magát és közelről mattolta Bálizst (0-1).
A gól után folytatta a támadó szellemű játékot a kulcsfontosságú hiányzókkal sújtott MAC, azonban vagy a vendég védelem, vagy Tőke kapus megakadályozta az egyenlítést.
A második harmadban sem változtattunk a támadó stílusú játékunkon, de ismét nem mi voltunk eredményesek. A negyedik percben újból Mihály villant és megszerezte saját és csapata második gólját (0-2).
Sőt, a harmad közepe előtt összejött Mihály Árpád mesterhármasa is. Ez mindenképp megsüvegelendő teljesítmény, ugyanakkor bosszantó volt, hogy a játék képe egészen mást mutatott mint az eredmény (0-3).
Innentől sokkal fizikaibb lett a játék, egyre több volt a kakaskodás a jégen és a kiállítás. Bő öt perccel a harmad vége előtt kettős emberelőnybe került a MAC és ezt elég hamar sikerült is gólra váltani.
A tegnap duplázó Somogyi Balázst felpaprikázhatta a másik oldalon elért mesterhármas, mert megkezdte a gólgyártást ma is (1-3).
Sőt, két percen belül voltunk, mikor újra emberelőnyös helyzetben támadhattunk, Jesse Dudás középre lőtt lövésébe tökéletes ütemben ért bele - ki más, mint Somogyi? - és védhetetlen kötényt varrt be Tőkének (2-3).
Egészen a harmad legvégéig rohamoztunk, de ez a játékrész már nem hozott több gólt.
Nem úgy a harmadik! A buli után azonnal letámadtunk és Jared Brown mesteri keresztpassza után csapatkapitányunk, Pozsgai Tamás egyenlített (3-3)! A következő perceket megnyomtuk, de nem sikerült újabb gólt lőni, utána a brassóiak indítottak néhány ígéretes támadást, de Bálizs már teljesen ihletett formában volt, olyankor bizony lehetetlen neki gólt lőni. Így volt ez most is.
A finálé aztán újra a mi kedvünk szerint alakult! Több veszélyes helyzet után Jesse Dudás elé került a korong, aki hatalmas erejű és szépségdíjas gólt vágott a hálóba (4-3)!
A Brassónak ha voltak is kapuslehozatalról álmai, egy gyors kiállítás szertefoszlatta azokat. És az utolsó percben Tomás Klempa megszerezte a korongot és bevitte a kegyelemdöfést (5-3).
Hiába a háromgólos hátrány, a Csapat hatalmas szívvel visszaverekedte magát a meccsbe és a végén meg is fordította az eredményt! Hihetetlenül büszkék vagyunk a srácokra, akik a nem játszó, sérült társaikért is beleadtak mindent és megmutatták 0-3-ról is lehet nyerni!