MAC Budapest – ASC Corona 2010 Brasov: 4-0 Összesítésben: 1-0

A mai napon megkezdődik az Erste Liga elődöntőjének első párharca
2018-03-07
Ma este 8 órakor folytatódik az Erste Liga elődöntő a Tüskecsarnokban
2018-03-08
Kicsit indiszponáltan indult a mérkőzés mindkét fél részéről. A Brassó kialakított néhány helyzetet az első percekben, de attól nem pörgött még fel a meccs.
Utána próbáltuk átvenni a ritmust és végre sikerült veszélyeztetni is párszor az ellenfél kapuját. A vendégek egy emberelőny következtében ígéretes támadásokat indítottak, de Bálizs sziklaszilárdan védte az összes lövést.
A második harmadban eleinte ugyanolyan volt a játék képe mint az elsőben. A legelején hamar kettős emberhátrányba került a MAC, ráadásul alig volt pár másodperc különbség a két kiállítás közt.
A védelem azonban foggal-körömmel küzdött Bálizzsal az élen és hősies módon sikerült kivédekezni a nehéz bő két percet!
Ez mintha ébresztőt fújt volna a Csapatnak és innentől kezdve nagyobb fokozatra kapcsoltunk. Jöttek a helyzetek, de hol Polc védett remekül, hol szerencsésen elkerülte a kaput a korong.
Öt és fél perccel a vége előtt végre sikerült betalálni. Emberelőnybe került a MAC és 4 másodperc elteltével Jared Brown be is varrt egy kapusról kipattanó korongot Jesse Dudás és Somogyi Balázs passzából (1-0).
A végére maradt még néhány helyzet mindkét oldalon, de végül egygólos előnnyel mehettek neki a mieink a záró játékrésznek.
Itt aztán Somogyi Balázs bő egy perc alatt eldöntötte jóformán a meccset! Először a 24. másodpercben talált be Chris Bodó passzából, majd szinte azonnal kaptunk egy emberelőnyt, amit ismét Soma használt ki, ezúttal Scott Macaulay és Jesse Dudás asszisztjából (3-0)! Külön érdekesség, hogy ezt az emberelőnyös gólt is a kiállítás 4. másodpercében lőttük. Működik az powerplay taktika!
A brassóiak támadásba lendültek, de Bálizs és a védelem is maradéktalanul és hibátlanul végezte a dolgát.
Sőt, egy kapu utáni kavarodást követően Brance Orbán megszerezte a negyedik találatunkat ami Somogyi Balázs és Chris Bodó passzából született, bebiztosítva ezzel a MAC Budapest első elődöntőbeli győzelmét.
3 perccel a vége előtt előnyből szerzett volna gólt a vendégcsapat, de a videó gólbírót is visszanézve, magas bot miatt a bírók nem adták azt meg. Bálizs Bence kapuja így érintetlen maradt, ami még jobban megédesíti a győzelem ízét. Még 7 ilyet!